Tag Archives: најдобар

ПОПУЛАРНА ДЕСТИНАЦИЈА – Јавниот превоз во овој град на туристите им го „го олеснува животот“, прогласен е за најдобар во светот

Магазинот „Time Out“ ја претстави листата од 19 градови во светот со најдобар јавен превоз што ќе им го олесни животот на туристите, а Берлин води на листата. Благодарение на паметните телефони и различните апликации кои помагаат во навигацијата, снаоѓањето по улиците на странските градови е полесна, а за многумина …

Повеќе »

Слатка фотографија од Меси и Антонела го обиколи светот: Можеш да бидеш најдобар на светот, секогаш си фотограф на сопругата!

Поубавите половини на фудбалерите на овогодинешното Светско првенство привлекоа големо внимание, а меѓу нив е и сопругата на Меси, Антонела Рокузо. Така фотографите ги следеа на секој чекор по победата на Аргентина, а една фотографија го обиколи светот и насмеа многу луѓе. Имено, на фотографијата се гледа како Меси ја …

Повеќе »

На театарскиот фестивал „НОВ ТВРДИНА ТЕАТАР” – Никола Ристановски награден за најдобра машка улога

Македонскиот народен театар на 1 септември со претставата „Народен непријател” од Хенрик Ибзен, а во режија на Нина Николиќ, го отвори 9. театарски фестивал „НОВ ТВРДИНА ТЕАТАР”, која се одигра на сцената на „Српско народно позориште”, Нови Сад – Србија. Во официјалната програма учествуваа 6 претстави од најголемите театарски куќи …

Повеќе »

(ФОТО) Национален парк од Хрватска, најдобар меѓу најдобрите

Националниот парк Плитвички езера е препознаен и во американскиот портал за патувања Trip Advisor како дестинација која не смеете да ја пропуштите. Американскиот портал за патувања Trip Advisor го наградила Националниот парк Плитвички езера како најдобар меѓу најдобрите според изборот на патници во категоријата врвни атракции во Европа и врвна …

Повеќе »

Еден знак на Зодијакот сите најмногу го ценат: Ракот не „котира“ добро на оваа листа на КАРАКТЕРИ, а Бикот никогаш не ја признава ГРЕШКАТА!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој знак има свои доблести и недостатоци, но кај некои тие недостатоци знаат да го земат целиот карактер, а еден се смета за најпочитуван во целиот Зодијак, дури и …

Повеќе »

(ФОТО) Илон Маск:„Го направивме најдобриот автомобил на сите времиња!“

Илон Маск не штедел збор кога зборувал за новиот производ на неговата компанија. Илон Маск во понеделникот изјави дека Plaid S е најдобриот автомобил што некогаш го направиле. „Whole Mars Catalog“ преку „Твитер“ објави слика на автомобилите Tesla Model 3 и Model S, велејќи дека тие ги препорачуваат на сите …

Повеќе »