Tag Archives: награди

(ВИДЕО+ФОТО) Џенифер Лопез изгледа како милион долари, но што е со косата?

Џенифер Лопез вчера беше sвезда на Американските музички награди. Имаше одличен секси настап, доминираше на црвениот тепих, покажа дека нејзиното тело изгледа брутално и со 50 плус, но – се надеваме дека нејзината нова фризура никогаш повеќе нема да влезе во мода. Вчера се одржаа американските музички награди, а Џеј …

Повеќе »

Почина, познатиот актер, Мустафа Надаревиќ

Познатиот актер, Мустафа Надаревиќ, почќина во 77. година после долга борба со тешка болест. Веста за неговата смрт ја потврдил глумецот Моамер Касумовиќ за порталот Radiosarajevo.ba Zbogom dragi moj Muice. 💔 — Moamer Kasumović (@moamerkasumovic) November 22, 2020 Според споменатите медиуми, нему му бил дијагностициран рак на белите дробови, а …

Повеќе »

(ФОТО) Кристл од „Династија“ едвај се бранела од мажите, а потоа, поради несигурност, депресија и дрога, го допрела дното

Линда Еванс, актерката најпозната по улогата на Кристл Карингтон во серијата „Династија“, неодамна го прослави својот 78-ми роденден далеку од сјајот и луксузот со кој некогаш беше опкружена. Бројни обожаватели тешко дека би можеле да ја препознаат. Во средината на 1980-тите, благодарение на улогата на Кристл Карингтон во серијата „Династија“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Празничниот црвен фустан е ново култно издание на Џенифер Лопез

Празниците оваа година, поради пандемијата на коронавирусот, ќе изгледаат поразлично од она на што сме навикнале. Сепак, главните предмети што не тераат да ги сакаме остануваат: празнични украси, греено вино со цимет и, се разбира, свечени фустани. Совршен празничен фустан неодамна донесе Xенифер Лопез. Xеј Ло е позната по своите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Од Бонд до Индијана Џонс: 5. легендарни улоги на Конери

Актерот Шон Конери почина на 9о години, објави Би-Би-Си. Тој е првиот Бонд, Џејмс Бонд (многумина велат и вистински), а во исто време е татко на Индијана Jонс. Во текот на девет децении го одбележуваше Холивуд како никој друг. За неговиот изглед и појава доста говори и фактот што во …

Повеќе »

Заминување на првиот Бонд: Почина Шон Конери

Имаше 90 години. Шкотскиот актер беше најпознат по улогите како Џејмс Бонд, и токму тој, според многумина, најдобро го отелотвори најпознатиот филмски шпион. Но, покрај Бонд, тој има направено и голем број филмски класици како „Лов на црвениот октомври“, „Индијана Џонс“ и „Последната крстоносна војна“ и многу други. Во својата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Годинашните Еми награди ќе бидат радикално поинакви: Ѕвездите, од своите домови, ќе се појават во пижами!

Овогодинешните „Еми“ радикално ќе се разликуваат од претходните, но продуцентите дадоа се од себе да го одржат првото големо холивудско шоу за време на пандемијата Комичарот Џими Кимел ќе биде домаќин на 72-та церемонија на доделувањето на Еми наградите во недела и ќе ја води од празниот театар во Лос …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАКА СЕ ПРАВИ ТОА ВО СВЕТОТ – СТРАШЕН КРАЈ НА ЕДНА КАРИЕРА: ПОЗНАТИОТ ГЛУМЕЦ ДОБИЛ 8. ГОДИНИ РОБИЈА – Пијан удрил во друг автомобил и го усмртил возачот…

Михаил Јефремов, еден од најголемите и најпознати руски актери, осуден е на осум години затвор за сообраќајна несреќа што ја предизвикал во алкохолизирана состојба. Тој на 8. јуни годинава преминал во спротивна насока со „џип чероки“ и удрил во автомобилот однапред, убивајќи го возачот на другото возило. Јефремов бил толку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Талиа со награда и од меѓународниот онлајн натпревар “Лети Со Мной” во Москва

Талиа Василова како учесник на меѓународниот онлајн натпревар “Лети Со Мной” во Москва,Русија во својата категорија настапи со светскиот хит „Dance Monkey“ и беше наградена со лауреат lll степен. Несомнено нашата Талиа е препознатлива ширум светот со своето соло пеење,затоа и настапува и добива покани од безброј меѓународни организации и …

Повеќе »