Tag Archives: награди

Седум нови трофеи за „Врба” на Манчевски

„Врба” на Милчо Манчевски изминатава недела освои вкупно 7 трофеи – три награди и четири почесни признанија, а имаше и грчка и француска премиера на Маратонскиот филмски фестивал во Атина и на „Европа околу Европа” (L’Europe Autour de l’Europe) во Париз. „Врба” беше прогласен за најдобар филм на Маратонскиот филмски …

Повеќе »

(ВИДЕО) УПС – Градите ги поздравиле и присутните: Како што таа весело мавнала, така публиката воздивнала!

За среќа на младата дама, несреќата не се случила во живо пред гледачите, но таа сепак се пофалила со неа пред бројните следбеници на Инстаграм и ТикТок. Шарлот Ема Ајчисон, познатата британска кантавторка попозната по прекарот Charli XCX, доживеала непријатност пред неколку дена додека учествувала пред камерите на австралиските музички …

Повеќе »

Починал актерот Дин Стоквел – од депресија, преку хипи патувања, до Златен глобус

Актерот Дин Стоквел, ѕвездата на научно-фантастичната серија „Квантен скок“, починал на 85-годишна возраст. Актерот почина од природна смрт, во неделата наутро, во својот дом. Имал богата актерска кариера, подолга од 70. години. Неговата најпозната улога е Адмирал „Ал“ Калавичи, научно-фантастичната серија „Квантен скок“, која траела пет сезони помеѓу 1989. и …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон го привлекла целото внимание: Блеснала во долг фустан, а за нејзиниот струк се зборувало и во утринската програма!

Водителот на утринската програма, Ричард Медли, предизвикал голема реакција кај гледачите коментирајќи ја Кејт Мидлтон. Принцезата Кејт Мидлтон уште еднаш ги воодушевила сите со својот изглед за време на викендот. Кејт облекла вистински фустан на принцеза кој совршено го истакнал нејзиниот струк, за кој се зборувало и во утринската програма. …

Повеќе »

Јани-Петери Паси е добитник на „Златна камера 300″ на 42. ИФФК „Браќа Манаки”

И покрај сите препреки и предизвици со кои се соочивме во изминативе неколку месеци, вечерва можам конечно да кажам и покрај се успеавме да ја продолжиме магијата и да ја отсонуваме нашата приказна до розов хепиенд. Искрено би сакал да ви заблагодарам вам за тоа. Зошто се чини дека токму …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете ја комплетната листа на победници на МТВ наградите МТВ

Синоќа се одржа церемонијата на доделување на МТВ ММА музичките награди. Спектакуларното шоу го отвори поп иконата Мадона, која се појави на сцената пеејќи го нејзиниот познат хит „Вог“.   View this post on Instagram   A post shared by MTV (@mtv) На црвениот тепих се појавија и многу други …

Повеќе »

Погледнете ги групите од Лигата на шампионите оваа сезона

Ждрепката на групите од Лигата на шампионите за 2021/2022 година се одржа. 32 -те учесници беа поделени во четири силни групи и со озвлекување по еден клуб од секој сад, беа формирани осум групи. Клубовите кои го завршуваат групното натпреварување на првите две места продолжуваат во нокаут фазата во Лигата …

Повеќе »

Уживај во вкусот на омиленото кафе и стани Гранд милионер!

Кој е најлесниот начин да се стане милионер? Инвестирањето во недвижнини секогаш се исплати но е исклучително скапо хоби, купувањето на хартии од вредност е недоволно сигурна инвестиција, а криптовалутите се и понатаму многу нестабилни и за инвестирање во нив е потребна доза на храброст, но и трпеливост. Заборавете на …

Повеќе »

Се наградувате со шопинг? Грешка! Парите усреќуваат само на ДВА начини!

Многу луѓе моменталното незадоволство се обидуваат да го „излечат“ со купувањето. Но, клучното прашање е: дали се задоволни после тоа или се чувствуваат виновни затоа што потрошиле пари за нешто што не им треба? Ако сакате да бидете среќни откако потрошивте одредена сума пари, еве неколку начини како можете тоа …

Повеќе »