Tag Archives: надуеност

(РЕЦЕПТ) За подобро варење: Напиток кој ќе ви помогне да го намалите чувството на надуеност и да го исчистите телото од токсини

Ако имате проблеми со варењето и надуеноста, ова е пијалокот за вас Лошата исхрана, стресот, наталожените токсини во организмот се само некои од најчестите причини за лошо варење и проблеми со надуеност и варење. За да ги отстраните токсините и да ја подобрите работата на дигестивниот систем, направете пијалок со …

Повеќе »

Една навика во исхраната ве дели од рамен стомак

Доколку сакате да имате рамен стомак, тогаш само една мала промена во вашата исхрана може да ви помогне во тоа.Нутриционистката Меган Стапс за списанието Eat This, Not That изјави дека најдобрата навика за јадење што ќе ви помогне да имате рамен стомак е да јадете пет или шест помали оброци …

Повеќе »

Зачин кој спречува надуеност – доволни се само неколку грама да ги решите стомачните проблеми

Ова лековито растение од семејството на штитоцветни се користи повеќе од 4.000 години. Има многу лековити својства, па затоа не е чудно што се користела како лек во древниот Египет. Станува збор за ким. Расте во областа од источниот Медитеран до Азија, а особено во Индија, која е нејзин најголем …

Повеќе »

Ги исфрлаат токсините, спречуваат надуеност, го забрзуваат метаболизмот: Овие намирници се мелем за цревата!

Задолжително вклучите ги во вашата исхрана… Ако нашите црева не работат правилно, се нарушува здравјето на целиот организам. Кога се нарушува варењето, се создава соодветна почва за таложење и развој на бактерии. Современиот начин на живот и неправилната исхрана оставаат последици, а први на удар се цревата. Речиси секој друг …

Повеќе »

Што кажува изгледот на стомакот за вас и како да го промените

ТЕШКО да се ослободите од салото од стомакот. Дури и со промена на исхраната и редовно вежбање, понекогаш се потребни месеци за да се забележи посакуваната разлика. Иако можеби мислите дека начинот на живот е соодветен за изгледот на вашиот стомак, тој понекогаш нема никаква врска со тежината. Експертите велат …

Повеќе »

ПОЗНАТ ГАСТРОЕНТЕРОЛОГ СОВЕТУВА: Овие едноставни правила ја намалуваат надуеноста, гасовите и ја регулираат тежината!

Благодарение на неговите совети, проблемите со лошото варење ќе станат минато Проблемот со надуеност и бавен метаболизам мачи се’ поголем број луѓе. Забрзаниот начин на живот и несоодветната исхрана доведоа до застој во оваа состојба. Проблемите со цревата предизвикуваат ослабен имунитет и многу други тежини, вели д -р Кенет Браун. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена споделила рецепт против надуеност: Вели дека го сузбива апетитот и веднаш делува

Тиктокерката Happy&Healthy Olivia решила да проба вирален рецепт кој наводно ја намалува надуеноста и го потиснува апетитот. Станува збор за пијалок кој се состои од вода, лажичка семе од чиа и лимета (или лимон). Таа додала една лажичка семе и сок од лимета,за подобар вкус, во чаша вода. Чекала пијалокот …

Повеќе »

(Рецепт) Светскиот стручњак, доктор Игор Орлов открива: Овој стар метод ја намалува надуеноста, шеќерот во крвта и ја регулира тежината!

  Д-р Игор Орлов открил едноставен метод, достапен за апсолутно сите, кој помага да се елиминира надуеноста, телесната тежина, нормализирање на метаболизмот и намалување на шеќерот во крвта „За да се ослободите од едемот и да се отстрани вишокот на течности во организмот, постои докажан антички и многу едноставен начин“, …

Повеќе »

Секое утро половина килограм помалку: Чаша од овој сок пред спиење и до Нова година омилениот фустан „ќе ви биде точен“

Ќе исчезнат и’ течностите и надуениот израз на лицето… За да му помогнете на организмот да продолжи да ја вари храната дури и кога спиете и со тоа го забрзате метаболизмот потребно е да направите неколку работи. За почеток неколку часови пред спиење немојте ништо да јадете, а потоа непосредно …

Повеќе »