Tag Archives: надеж

(ВИДЕО) Призор од Солун кој ја враќа надежта за враќање во нормала

Животот во Грција се врати во нормала, покажуваат снимки од ноќниот живот на Солун. Уличниот ресторан покрај морето е полн со луѓе, кои уживаат да се забавуваат без маски. Видеото се појави на страницата „Грција Инфо“, а на него се гледа преполно кафуле покрај море и многу луѓе кои уживаат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕТЕ ВИНОЖИТО – Првото бебе и умрело на породување: Истиот лекар ја породил десет месеци подоцна со друго и останал во чудо…

Ендру и Аманда биле многу возбудени за раѓањето на нивното прво дете. За жал, нивната радост не траела долго. Малиот Клејтон починал кратко откако се роди. Д-р Брајан Хоџис не можел да ги сокрие своите емоции на тага, како и родителите. Со нив сочувствувал до крај. Три месеци подоцна, Аманда …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИДЕЈЌИ МОРАМЕ ДА ВЕРУВАМЕ – Погледнете ја божиќната реклама која расплакала милиони:„Фала ви за прекрасното видео кое враќа верба и надеж!“

Оваа божиќна реклама многумина ја нарекле една од најдобрите реклами во годината, откако собрала десетици милиони прегледи и безброј реакции откако беше објавена пред две недели. Триминутно рекламирање следи дедо кој, изолиран поради пандемијата на коронавирус, започнува да вежба самостојно и ја враќа својата кондиција и сила. Постариот човек се …

Повеќе »

Во среда е спомен на Вера, Љубов и Надеж и нивната мајка Софија: Има едно важно правило за тој ден!

Светата црква и Софија ја прогласила за маченичка бидејќи таа е заслужна за воспитувањето на своите ќерки, а и страдала заедно со нив додека ги мачел злогласниот император Адријан. На 30 септември во недела се празнува споменот на познатата Римјанка Софија, која своите ќерки Вера, Нада и Љубов ги воспитала …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО – СО ОВАА ПЕСНА ГИ ИСПРАЌААТ ИЗЛЕКУВАНИТЕ ОД КОРОНА: Лекарите и медицинските сестри на тој начин испраќаат порака на надеж!

Лекарите и медицинските сестри во две болници во Њујорк и Мичиген им даваат на пациентите, кои неодамна преживеале коронавирус, важна музичка порака: „Не престанувај да веруваш“. Во снимката од Пресветерската болница во Њујорк, во Квинс, здравствените работници со заштитна опрема се гледа како ја слушуваат и играат на славната песна …

Повеќе »

(ФОТО) БАБА (104) БОРЕЦ СТАНАЛА СИМБОЛ НА НАДЕЖ ВО НАПАТЕНА ИТАЛИЈА: Преживеала две војни па ја победи корона – Нејзината насмевка сите ги трогнала!

Баба од Италија, Ада Занусо (104) станала симбол на надежта во напатената земја што се бори со пандемијата на коронавирус, откако ја победила болеста. Бабата Ада, во своите 104. години, успеала да преживее две војни, но и да се бори против новиот коронавирус, со што станала една од најстарите лица …

Повеќе »

Овие љубовни комбинации на хороскопските знаци се „спој“ од пеколот

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Можеби сте биле привлечени од љубов на прв поглед, но постои добра шанса на овие знаци врските да не им траат, ниту пак среќно ќе завршат: Јарец и Стрелец …

Повеќе »

(ФОТО) Требало да наследи славен голман а денес е осуденик на 75. години затвор!

Колку пати се случило на некој спортист, во прв ред, фудбалер, многумина да му предвидат блескава кариера? Илјада пари. И често, таквите предодредени играчи поради повреди, луда глава или недостаток на среќа никогаш не го оправадуваат сиот тој потенцијал. некои завршуваат во помали клубови и ја завршуваат спортската кариера. Но, …

Повеќе »

Денес се слават Светите маченички Вера, Надеж, Љубов и мајка им Софија: Ова е правило кое мора да се почитува денеска!

На 30 септември,недела, се празнува споменот на познатата Римјанка Софија, која своите ќерки Вера, Нада и Љубов ги воспитала да имаат вера во себеси и во Бога, да имаат надеж во неговата добрина и љубов кон ближните и кон Севишниот. Именден слават: Софија, Софка, Вера, Верица, Нада, Надежда, Натка, Љубе, …

Повеќе »