Tag Archives: мурал

(ФОТО) Волшебен мурал во Белград: Го чисти воздухот како 540. дрва – тајната е во БОЈАТА!

Аголот на улиците „Венизелосова“ и „Жорж Клемансо“ во Дорчол во Белград неодамна стана поубав бидејќи е украсен со посебен мурал. Направен е со специјални бои кои го прочистуваат воздухот и менуваат дури 540 дрвја, а уметникот Артез раскажува за Нова.рс како изгледало сè. Зад ова необично уметничко дело стои Артез, …

Повеќе »

(ФОТО) Со децении не ПОДГОТВУВАЛЕ НА КОРОНА, а овој МУРАЛ е ДОКАЗ!

Приказната за тоа дека короната е дел од светската теорија на заговор со цел да се заклучат луѓето во нивните куќи и да се создаде нов светски поредок, неодамна доби нов „докажз“ – мурал на аеродромот во Денвер. Колку долго ја планирале короната? Прашање е што секој патник на аеродромот …

Повеќе »

(ФОТО) Водителка позирала покрај мурал посветен на Марадона: Но, вниманието го одвлекло нешто друго!

Италијанската спортска презентерка со колумбиско потекло позирала покрај мурал посветен на Диего Марадона, а фотографиите и видеата што ги објави на Инстаграм ги воодушевија нејзините фанови. View this post on Instagram Maradona es Dios , Maradona es el fútbol !!! Nadie como tú … siempre con nosotros. Tengo un sueño …

Повеќе »

(ФОТО) Графит кој ги освоил минувачите: Девојка по сопствени норми!

Екстремно храбар маж се бори против стереотипот насликувајќи секси жена на ѕид… Ресторан за брза храна во Манчестер, Велика Британија, преку ноќ станал познат и посетуван, исто како што бил познат пред пет години поради своите оригинални и вкусни сосови. Но, сега одлучиле на друг начин да го привлечат вниманието …

Повеќе »