Tag Archives: мтв

(ФОТО) Гордана Ѓорчева ги покажа најголемите богатства!

Со години ја следиме и за неа времето како да застанало. Но, факт е и дека без оглед какви вести ни соопштува задоволство е да се гледа и слуша бидејќи Гордана Ѓорчева е една од најдобрите македонски презентерки на вести. Со одличен однос пред камерите, а секако и дикција… Животот …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете ја комплетната листа на победници на МТВ наградите МТВ

Синоќа се одржа церемонијата на доделување на МТВ ММА музичките награди. Спектакуларното шоу го отвори поп иконата Мадона, која се појави на сцената пеејќи го нејзиниот познат хит „Вог“.   View this post on Instagram   A post shared by MTV (@mtv) На црвениот тепих се појавија и многу други …

Повеќе »

(ФОТО) СРЦЕТО ТОА ТРЕБА ДА ГО ИЗДРЖИ – ДВЕ ТРАГЕДИИ ВО ИСТИ ДЕН: Македонската презентерка ја загуби мајката, а на истиот датум пред осум години и почина и’ сопругот кој беше познат актер

Животот е непредвидлив и суров, тежок колку и убав, а тоа на своја кожа и тоа како го искуси Гордана Ѓорчева, познатата ТВ-презентерка која со години е заштитно лице на националниот сервис… Таа со емотивна посвета се прости од својата мајка која почина на ист датум како и нејзиниот сопруг, …

Повеќе »

Ги отпишаа а сега ќе ги дочекуваат: МТВ ќе врши пренос од пристигнувањето на Вардар во Скопје!

Македонската радио телевизија ќе врши пренос од пристигнувањето на ракометарите на Вардар, потврдиле за „Република“ од МТВ. „Црвено-црните“ се нови европски владетели, откако во финалето на Лигата на шампионите го победија унгарскиот првак Веспрем со 27-24. Како што веќе објавивме од Град Скопје, кој го организира пристигнувањето и дочекот на …

Повеќе »

„Макфест 2018“: Започнува битката за вредните евро-награди!

Вечерва во Домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип ќе започне 33. издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест 2018“… „Песните и авторите се веќе познати. Вкупно 32. композиции, познати имиња од македонската забавна сцена но и нови лица кои бараат место на естрадата“, рече Владимир Дојчиновски, уметнички директор на …

Повеќе »

Вечерва, на националниот дневник, МТВ ќе ги претстави песната и спотот на „Ај Кју“ за Евровизија

МРТ спотот на „Ај Кју“, македонскиот претставник на „Песна на Евровизија 2018“ во Лисабон, Португалија, ќе го претстави вечерва во централниот дневник… Песната ќе биде промовирана со видео запис во Дневник 2 на МРТ со почеток во 19:30 часот. Режисер на видео спотот е Јован Куциновски. Автор на музиката и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мина Блажев е на детската „Евровизија“:Погледнете ја нејзината прва проба

За три дена, на 26. ноември, во главниот град на Грузија ќе се одржи јубилејното, 15. по ред издание на детската „Евровизија“, во чии рамки ќе се натпреваруваат вкупно 16. земји, вклучувајќи ја и Македонија. Како што е познато, нашата претставничка годинава е талентираната Мина Блажев, која ќе се натпреварува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Директно на МТВ: „МАРС 2017“ – Парада на македонската поп естрада

Вечерва, вторник, 14 ноември во МОБ во Скопје ќе се одржи јубилејното, 10.тто издание на МАРС – Македонскиот радиски фестивал 2017, манифестација која цела деценија ги вреднува и наградува најпопуларните македонски поп хитови во тековната година преку таканаречената радиоселекција, која ја вршат над 30. национални, регионални и локални радиостаници во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмски викенд на МТВ и Телма

МТВ петок 23:35 „Тимбукту“ – драма, 2014 Содржина: Дејството на филмот се одвива во 2012-2013 година во Тимбукту, мало, зафрлено место, за кое се раскажуваат многу легенди, кога на власт се верските фундаменталисти. Жителите на местото страдаат, немоќни се пред режимот на теророт што им го наметнуваат џихадистите и им …

Повеќе »