Tag Archives: моцарт

ДОНАЦИЈА ОД СРЦЕ – MOZZART обезбеди ЕКГ апарати за болницата во Битола

Според директорката на битолската клиничка болница, д-р Билјана Гагачовска, Mozzart е пример за општествено одговорна компанија која секогаш покажува интерес да помогне во здравството, а оваа донација на ЕКГ апарати е од голема значајност, бидејќидотраените апарати во КОВИД центарот ќе бидат заменети со нови. Демонстирајќи општествена одговорност и несебична поддршка …

Повеќе »

Тимска игра за спас на Вардар – MOZZART донираше милион денари после бројните типувања на натпреварите на црвено-црните!

Компанијата Mozzart пред неполн месец се придружи на навивачката група Комити во акцијата за спас на Вардар, каде со секој уплатен тикет на кој се наоѓа натпреварот на славниот скопски клуб, компанија Mozzart го зголемува фондот за донација на „црвено – црните“, кои се борат со тешка финансиска ситуација! Сите …

Повеќе »

Мајстор во обложување: Во MOZZART уплатил тикет од 520. денари за наградната игра за BMW и добил 560.000 евра

Мајсторот во обложување со најголемата исплатена добивка од спортско обложување во Европа – Ване Лесновски од Прилеп, пред 3 години со 900 денари уплата доби неверојатна добивка од речиси 600.000 евра на вкупно 7 одиграни тикети во Mozzart обложувалници. Тој успеа да погоди 22 натпревари и да стигне до неверојатна …

Повеќе »

MOZZART со донација од 5.000 евра за Општата болница во Дебар

Компанијата Mozzart која во заедницата се истакнува со своите општествено одговорни активности, со хуманитарните акции не запира и за време на пандемијата на коронавирусот, која целосно го стопираше нивното работење. Лидерот во областа на приредување на игри на среќа – Моzzart Bet, подготви вкупна донација за болниците во износ од …

Повеќе »

„Requiem Aeternam“ овој петок со Македонската филхармонија

По подолго време, Македонската филхармонија повторно ќе го изведе грандиозниот „Реквием“ од Волфганг Амадеус Моцарт, едно од најкрупните дела во класичната музика. Овој петок, на 4 мај во 20 часот, под диригентство на миленикот на македонската музичка публика, маестро Емил Табаков од Бугарија, Моцартовото генијално дело ќе биде изведено на …

Повеќе »