Tag Archives: монструм

(ФОТО) Тренерот монструм осуден на 109. години затвор

Бразилскиот тренер Фернандо де Карваљо Лопес е осуден на 109. години и осум месеци затвор поради силување на четири гимнастичарки. Случајот бил откриен во 2018. година и тој конечно беше осуден откако сексуално злоставувал четири спортистки, од кои едната е малолетна. Тоа не биле единствените обвинувања, бидејќи повеќе од 40. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗБОРОВИТЕ НА МОНСТРУМОТ ОД ВОЗОТ ВО ТОКИО ЈА ЛЕДАТ КРВТА ВО ЖИЛИТЕ: „Џокер“ нападнал луѓе со нож, па го запалил вагонот!

Маж (24) облечен во ликот на Џокер од стрипот за Бетмен во неделата вечерта избодел најмалку 17. патници во воз во Токио, а потоа запалил оган. На видеата кои се проширија на социјалните мрежи се гледа како патници трчаат низ вагони како бегаат од пламените јазици и се обидуваат да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не барал помилување: МОНСТРУМОТ КОЈ УБИЛ БЕБЕ ЧЕКА КУРШУМ: Ова е единствената земја во Европа во која постои смртна казна!

На монструмот од Белорусија, Виктор Шахел (48) на Врховниот суд му била одбиена жалбата што ја поднел откако бил осуден на смрт за убиство на осуммесечно девојче не кое му ја исекол главата. Тоа значи дека тој ќе биде погубен со куршум во главата а ќе биде погубен од државен …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИН ЧИЧКО ОД СОСЕДСТВОТО 9. ГОДИНИ ВО ПОДРУМ СИЛУВАЛ ДЕЦА! Се појавиле снимки на холандскиот монструм!

Започнало судењето на Холанѓанецот Герет Јан ван Дорстен (67), е осомничен дека своите деца, кои сега имаат помеѓу 18. и 25. години, девет години ги држел затворени во подрумот каде биле силувани и малтретирани. Да потсетиме, во октомври, целото семејство, шест деца и нивниот татко биле пронајдени во подрумот на …

Повеќе »

МОРНИЧАВО – ТАТКО ОД ПЕКОЛОТ: Монструм од Велс со години ја силувал родената ќерка – му родила шест деца па нападнал и едно од нив!

Таткото чудовиштето од Велс ги силувал и силувал двете ќерки, а една од нив родила шест деца. Британските медиуми објавија дека тој со години силувал една ќерка, која родила шест деца, а наводно силувал и едно девојче, која му родила ќерка. Монструмот билобвинет за 36. силувања и на судењето се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДОВИШТЕ – Брутално убил и силувал повеќе од 100. девојчиња: Советски полицаец жртвите ги давел со вратоврска а во затвор доживеал шок од една тинејџерка!

Советскиот детектив и форензичар Сергеј Ткач (66) полни 25. години сеел страв по земјата убивајќи девојчиња, а потоа ги силувал нивните мртви тела. Од службата го исфрлиле во 1979. година, односно една година пред да почне да убива. Бидејќи бил искусен детектив долго време успешно ја одбегнувал правдата. Убивал од …

Повеќе »

Монструм во Србија: Маж со месеци силувал 3. годишно девојче

Како што јавуваат српските медиуми, девојчето кое во декември треба да го прослави својот четврти роденден била жртва на манијакот од август до почетокот на ноември годинава, кога се дознал целиот случај, по што осомничениот е идентификуван и приведен. Б.К. од Пирот е уапсен поради сомнение дека ја силувал три …

Повеќе »

(ФОТО) Монструм од Риека: Со години ја силувал и злоставувал родената ќерка

Општинското државно обвинителство во Риека, Хрватска, покренало обвининие против маж (55) кого го товарат за физичко и сексуално инцестиозно злоставување кое траело со години Жртвата, според досегашните сознанија, била негова ќерка, сега 32. годишна. Мажот е обвинет за седум кривични дела: по две за родоскврнување, тешки дела поради сексуална слобода, …

Повеќе »

(ФОТО) Хорор во Сава: Речен монструм изел булдог тежок 15. кг

Невиден призор! Во реката Сава во Загреб пливал два метри долг и повеќе од стотина килограми тежок сом, а се верува дека станува збор за сом кој пред шест години нападнал и изел куче – француски булдог. Како што раскажува Б.В. од Загреб, пред шест години нејзиниот сопруг, токму во …

Повеќе »