Tag Archives: момче

(ФОТО) Момчето од серијата “Два и пол мажи“ – пуленот на Чарли Шин – денес не личи на себе!

Симпатичното момче од серијата „Два и пол мажи“, кое играше со Чарли Шин и Џон Крајер цели десет години, сега е возрасен човек кога ретко кој би можел да го поврзе со неговата поранешна улога. Ангус Т. Џонс (27), кој го играше Џејк во серијата од 2003. до 2013. година, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче прв пат ја видел сестричката па со реакцијата многумина разнежнил

ТРИ ГОДИШНО момче од Австралија дошло во болница да се сретне со својата новородена сестра Вилоу, а неговата реакција расплакала многумина. Момчето Ангус ги освои симпатиите на корисниците на TikTok од целиот свет со неговата тивка и нежна реакција, а снимката од неговата прва средба со неговата сестра беше прегледана …

Повеќе »

(ВИДЕО) 64. годишна фатила момче кое паднало од прозорецот на втори спрат

64. годишната  Светлана Санарова спасила момче кое паднало од вториот кат на зграда во Русија. Таа се враќала од продавницата кога го видела како виси од прозорецот околу 6. метри од земјата. Таа истрчала, ги фрли кесите со намирници и ги раширила рацете во моментот кога момчето паднало. После тоа, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ОВА МОМЧЕ (7) ЗБОРУВА ЦЕЛА ШПАНИЈА – ТОЈ Е ЧУДО ОД ДЕТЕ! Испеал рок песна и сите ги оставил во ШОК!

Хесус дел Рио (7), момче од Шпанија, воодушевило и по втор пат го оставило жирито на шоуто „The Voice Kids“ потполно без зборови. Имено, на првата аудиција, овој седумгодишник ги маѓепсал членовите на жирито со изведбата на песната „Highway to Hell“ од AC/DC. Овој пат, во вториот круг, заедно со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во светот се шири снимка од спасување на дете од урнатините на Флорида

На снимката се гледа како пожарникарите го извлекуваат момчето, кое било во свесна состојба и го пренеле во брзата помош. Дел од облакодер во градот Сурфсајд недалеку од Мајами Бич во американската сојузна држава Флорида се сруши во текот на ноќта. Повеќе од една третина од 12-катната зграда, во која …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНАТА ПРИКАЗНА ДОБИЛА СПЕКТАКУЛАРНО ПРОДОЛЖУВАЊЕ: Се огласил таткото на малечкиот Том, кој доби рекет од Ѓоковиќ, и открил што се случило подоцна!Новак е ЧУДО!

Момчето Том, кое го привлече вниманието на јавноста во финалето на Ролан Гарос, не престанува да биде во центарот на настаните дури и’ неколку дена по завршувањето на Грен слемот. Новак по завршувањето на мечот му го даде рекетот на момчето кое цело време го бодреше од публиката, а неговата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕ РОЛАН ГАРОС СВЕТОТ ЗБОРУВА ЗА НОВАК И МОМЧЕТО: Ѓоковиќ открил кое е детето и зошто му го подарил рекетот!

По завршувањето на финалето на Ролан Гарос, во кое Новак Ѓоковиќ триумфираше над Стефанос Циципас, се случи една од најубавите приказни во историјата на овој турнир. Најдобриот тенисер на светот на едно момче му го даде рекетот со кој ја освои 19-тата титула на Грен слем, и тој беше толку …

Повеќе »

ВО БЕЛГРАД СНИМИЛЕ ХАОС – Две девојки во автобус се степале, се влечеле по коса и врескале:„Бриши го бројот на мојот дечко!“

Патниците се заканиле дека ќе повикаат полиција, возачот се обидел да ги раздели, но ништо не ги спречило двете девојки физички да се пресметаат во автобусот. И’ сето тоа поради едно момче … Патниците на автобуската линија 23. во Белград вчера беа сведоци на необична глетка. Двете девојки врескале една …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче од Србија го воодушеви регионот со изведба на песна од Тоше Проески

Изминатиов период на социјалните мрежи почна да кружи видео од едно талентирано момче од Србија чиј глас едноставно го воодушеви регионот. Српската новинарка Весна Малишиќ на својот фејсбук-профил сподели видео од момче, кое веројатно е дел од тимот на комуналните служби во Белград. Но, нема дополнителни информации за него, ниту …

Повеќе »