Tag Archives: молби

(ВИДЕО) ВРВЕН ТРЕЈЛЕР – Дали кралското семејство ви оди на нерви? Овој трејлер би можел да ве заинтригира

Објавен долгоочекуваниот трејлер за петтата сезона на серијата „The Crown“ на Нетфликс. Дејствието е сместено во турбулентните 90-ти и го следи почетокот на крајот на бракот на принцот Чарлс и принцезата Дијана, но нема да ја покаже нејзината смрт. Продолжението на текстот содржи спојлери. Што се однесува до приватниот живот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена покажала како изгледа годишен одмор со децата и насмеала милиони луѓе

Бренда Бус на TikTok, неодамна објави видео во кое покажа како изгледа одморот со деца, а нејзиниот комичен клип собра милиони симпатии. Таа го имитираше детето, односно неговите барања за време на неговиот престој на плажа. Таа одглумела се што сите деца бараат од своите родители. “Мамо, мамо, погледни ме! …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НЕ МОЖАМ ДА ДИШАМ“ – Објавена вонемирувачка снимка настаната непосредно пред смртта на Џорџ Флојд – МОЛЕЛ ДА НЕ ГО УБИЈАТ!

„Добро, г-дин офицер. ТВ молам, не ме убивај. Те молам, човеку“, се зборови на Афроамериканецот Џорџ Флојд непосредно пред да биде убиен. Ова може да се види во вознемирувачкото видео снимено од полициската камера. Видеото е снимено од камера што полициските службеници ги носат на своите униформи, пишува американскиот Huff …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ НА ПЛАЖИТЕ – БРИТАНЦИТЕ МАСОВНО НА РАЗЛАДУВАЊЕ: Заборавиле на корона вирусот, полицијата ги молела луѓето да се тргнат!

Велика Британија ја погоди топлотен бран, поради што илјадници луѓе се собрале на плажите. Факт е дека ова беше втор најжешкиот ден во годината во Велика Британија, но властите беа „шокирани“ од сцените од Бурнмут и „неодговорното однесување на толку многу луѓе“. Температурата на југот на Англија надмина 33. степени, …

Повеќе »

(ФОТО) Наше секојдневие: Злоупотреба на должност, за незаслужен потпис за семестар, па лична освета и антагонизам!

Дарија Андовска (Скопје, 2 јануари 1979) е композиторка, пијанистка и авторка на оркестарска, камерна, солистичка, вокална музика, музика за филм, театар и танц, како и на мултимедијални проекти. Нејзините дела се изведувани на бројни домашни и светски фестивали, почнувајќи од Македонија, Бугарија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија, …

Повеќе »

(ФОТО) На ултразвук на нероденото дете видела нешто чудно:„Оттогаш плачам“

Ако некогаш сте гледале снимки од ултразвук веројатно не ви било јасно што гледате на нив. Но, 32. годишната Стефани Џексон тврди дека знае што гледа, а освен нејзиното бебе тоа било и лицето на нејзината почната баба. Оваа Англичанка од Ливерпул е во 18. недела на бременост, а за …

Повеќе »

Што се’ ќе ви каже за да дојде до секс?

Мажите се сеуште оние на кои им се брза кога е во прашање сексот и не им пречи понекогаш да искористат некоја лага за да однесат девојка во кревет. Ова се најчестите: „Ти само биди мирна, јас ќе те мазам“, речиси и да е сигурна карта за секс. Повеќето жени …

Повеќе »