Tag Archives: моќна порака

(ФОТО) Тешката загуба на Анџелина Џоли и го дефинирала животот: Се сетила на својата покојна мајка и испратила важна порака

Анџелина Џоли се присетила на својата покојна мајка Маршелин Бертранд во емотивна објава на Инстаграм. Оскаровката сподели стара фотографија на која може да се види како позира со нејзината мајка, која почина во 2007 година, кога таа беше мало девојче во бел фустан и со капа на главата. – Утре …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ СЕ ОТКАЖУВА – АКТЕРКАТА ОД „ПРИЈАТЕЛИ“ КОЈА СЕ БОРИ СО ЗЛОКОБНАТА БОЛЕСТ БЛЕСНАЛА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Покажала дека е силна и испратила моќна порака!

На актерката Кристина Еплгејт, најпозната по улогата во „Пријатели“, и беше дијагностицирана мултиплекс склероза (МС) во 2021 година, а сега се појави на 29-тото доделување на Screen Actors Guild Awards со нејзината ќерка, 12-годишната Сејди, покрај себе и со интересна изјава на стапот што го користи. Ѕвездата, на која и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСПРАЌА СИЛНА ПОРАКА – ПОЗНАТИОТ АКТЕР ПРЕД КАМЕРИТЕ ДОЗНАЛ ДЕКА Е БОЛЕН: Рајан Рејнолдс ја објави својата КОЛОНОСКОПИЈА, го снимил ЦЕЛО ИСПИТУВАЊЕ а еве и зошто

Рајан Рејнолдс открил дека има полип на дебелото црево и решил да ја сними својата прва колоноскопија за да ја дестигматизира медицинската процедура, пишува Page Six. Актерот од Deadpool и It’s Always Sunny in Philadelphia, ѕвездата и копретседател на фудбалскиот клуб Wrexham, и Роб Макелхени, одлучиле да се здружат со …

Повеќе »

(ФОТО) Кралицата Елизабета Втора секогаш носела ЈАКИ БОИ, а ова е ВИСТИНСКАТА ПРИЧИНА: Ваквата облека имала ЈАСНА ПОРАКА!

Британската кралица Елизабета Втора почина вчера на 97-годишна возраст, а нејзината смрт предизвика голема тага ширум светот. Кралицата Елизабета беше монархот со најдолго владеење на Велика Британија, а една од нејзините многубројни необични навики покажува колку нејзиниот народ бил важен за неа. Имено, секоја комбинација што ја носеше кралицата Елизабета …

Повеќе »

(ФОТО) „Изгледа како бебе на кит“: Камила Кабелјо претрпела СТРАШНИ НАВРЕДИ ПО СЛИКИ ОД ПЛАЖА, па ОБЈАВИЛА МОЌНА ПОРАКА!

Папараците „ја уловиле“ познатата пејачка на плажа и оттогаш почнале салви на навреди на нејзина сметка Камила Кабејло уживала на плажата во Мајами, но набрзо тоа уживање и преседнало. Папараците ја снимиле во бикини со тигрест дезен, а кога фотографиите стигнале до јавноста, светската ѕвезда ја дочекале салви од навреди …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека луѓето умираат во ракетни напади, рускиот ТикТокер има силна порака за светот

Во моментот кога украинскиот претседател Владимир Зеленски предупредува дека руските војници наскоро ќе почнат да ја гранатираат Одеса, ТикТокер од Москва ја воодушеви светската јавност. На социјалните мрежи е објавено видео кое е снимено пред московското метро. На него се гледа млад човек кој стои со транспарент на кој пишува …

Повеќе »

(ФОТО) Војна во Украина – Драматична порака од украинска атлетичарка: „Ако јас и моето семејство умреме, вие сте виновни!“

Познатата украинска атлетичарка Јулија Левченко (24) испратила моќна порака од Киев. Украинската скокачка во височина решила да испрати порака до Владимир Путин и остатокот од Русија, а ја објавила на својот Инстаграм, па скриншотот од објавата брзо стана вирален на социјалните мрежи. Левченко е една од оние кои останаа во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Данијела Мартиновиќ во новата песна порачува: „Љубовта не се откажува”

Данијела Мартиновиќ ја претстави својата нова песна „Љубовта не се откажува”. Ова е прва соработка помеѓу Данијела и авторката Мира Лесиќ, чија желба долго време била да напише песна за Данијела. Покрај Лесиќ на песната се потпишуваат Миро и Инес Прајо, како автори на текстот. „Многу е тешко да се …

Повеќе »

(ФОТО) ВИСТИНСКА БОМБА – СЛАВНАТА МАНЕКЕНКА ПОЗИРАЛА ГОЛА НА 55. ГОДИНИ: Владетелката на насловните од 80. тите со ова испратила моќна порака!

Поришкова објавата ја нарекла ‘Облечи’ и ја посветила на нејзината врсничка Елизабет Харли… Поранешната манекенка и супермодел Паулина Поришкова (55) споделила фотографија на Инстаграм каде позира целосно гола. На своите следбеници во подолг пост им објаснила зошто го сторила тоа. Паулина била фотографирана во собата, а оградата од креветот и …

Повеќе »