Tag Archives: модна недела

(ФОТО) Секси чевлите на Рита Ора предизвикале кавга на социјалните мрежи

Рита Ора е пејачка која често ја гледаме во секси изданија, а нејзините модни избори често предизвикуваат поделени реакции. Еден аутфит на модната недела во Милано предизвикал големи полемики. Рита Ора, музичка sвезда со косовско потекло, беше вистинска street style sвезда на Модната недела во Милано. Познато е дека поради …

Повеќе »

(ФОТО) Руската убавица непрепознатлива: Ирина Шајк шокирала со драстична промена на имиџот!

Фановите се затекнати, никој не го очекувал ова… @intimissimiofficial A post shared by irinashayk (@irinashayk) on May 30, 2018 at 8:17am PDT Миланската недела на машката мода партнерката на глумецот Бредли Купер, манекенката Ирина Шајк ја искористила за претставување на новиот имиџ кој многумина изненадил. @dsquared2💥 A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Огномет на убавина: По пистата прошетале Синфи, Клаудија, Наоми…

Пет вистински супермодели блеснале на ревијата на Версаче на Модната недела во илано…Кралиците на модните писти изгледале спектакуларно како и во 90.ттите… Кога во полутемнина се појавиле нивните силуети публиката знаела дека се подготвува нешто спектакуларно. А штом светлата биле запалени сите останале без здив.

Повеќе »

(ФОТО) Викторија ги извадила силиконите, а Дејвид почнал да користи ботокс!

Дејвид Бекам (42),со својот изглед, ја засенил ревијата на сопругата. Посетителите на ревијата забележале дека бившиот фудбалер изгледа помладо од обично и се појавиле гласини дека користи ботокс. „Би требало да напоменам: Не си играј со своите гради. Сиве овие години ја негирав операцијата што е глупаво. Тоа е знак …

Повеќе »

(ФОТО) Кејти Холмс процвета и изгледа подобро од кога и да е:Четири стајлинзи во еден ден!

Можеби причината за нејзините прекрасни модни изданија е токму актерот Џејми Фокс, со кој 38.годишната актерка од неодамна е во јавна љубовна врска… Актерката Кејти Холмс покажала дека е вистинска модна камелеонка. Убавата и „новопечена“ партнерка на Џејми Фокс во неделата заблескала во дури четири стајлинзи. Кејти Холмс ретко ја …

Повеќе »

(ФОТО) Ријана направила спектакл на модната недела во Њујорк

Таа носела војничко зелена блуза со долги ракави и длабоко деколте, светло зелена јакна околу својата половина, високи чизми и очила за сонце. Изгледала полна со самодоверба, а нејзината колекција донела слична атмосфера… Ѕвездата од Барбадос секогаш знае да направи вистинско шоу, да биде впечатлива и уникатна. После успешната промоција …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секси полицајка прошетала во венчаница по модната писта и сите ги оставила без здив

Саманта Сепулведа, секси полицајка која со фотки на Инстаграм го освоила целиот свет, прошетала по модната писта, и тоа на њујоршката Модна недела. Убавата полицајка ја ангажирал австралискиот дизајнер Азулат Анкор, на ревијата за луксузни венчаници. „Ме освои со својата самодоверба, а и ме инспирира. Ова се венчаници за жени …

Повеќе »