Tag Archives: модерни

(ФОТО) „ГРДИ“ сандали кои ова лето ќе ги носат сите „помодарки“

Како по правило, трендовски обувки што ги делат мислењата се појавуваат секое лето – некои се воодушевени од моделот, додека за други се грди. Папучите на Bottega Veneta се хит во најава, но многумина нема да ги сакаат. Се чини дека што и да создаде Даниел Ли, креативниот директор на …

Повеќе »

(ФОТО) Џил Бајден во штикли кои се сон на секоја жена

Веста дека американскиот претседател Џо Бајден неодамна клекнал и собрал глуварче на тревникот пред Белата куќа, кога се подготвувале на пат, а потоа и го дал на сопругата Џил, го обиколи светот. Заедно со тој убав гест, многумина ги забележаа и специјалните потпетици на американската прва дама, пишува на сајтот …

Повеќе »

(Рецепт+ФОТО) Бидете модерни и единствени: Еве како да направите двобојни ВЕЛИГДЕНСКИ ЈАЈЦА со златни ливчиња!

Покрај традиционалните начини на подготвување и боење јајца, ви донесуваме и рецепти од блогерки Оваа година бидете иновативни и испробајте нови методи за боење и украсување велигденски јајца, како оние од списанието. Имено, оваа сезона трендот е посветол, голи тонови со метални елементи, потоа украси од златни и сребрени рефлексии. …

Повеќе »

(ФОТО) Џеј Ло во чизми кои ќе се пролетен хит

Латино дивата и нејзиниот вереник Алекс Родригез го користат секој слободен момент за романтичен состанок. Парот неодамна се упатил на ручек во познатиот ресторан „Белини“ во Мајами. По тој повод, Џеј Ло ги покажа чизмите, за кои веќе велат дека ќе бидат најпопуларни оваа пролет. Џенифер Лопез избрала малку понеформална …

Повеќе »

(ФОТО) Ги обожуваме: 4. модели на јакни кои можете да ги носите преку цела година

Кога ќе се спои убаво со корисно… Кога купуваме јакна, освен што прво ја забележуваме нејзината естетика, многу ни е важна и нејзината практичност. Колку само јакни сте купиле во животот бидејќи естетски биле убави а практичноста им била нула? Издвоивме неколку модели кои се убави, практичнби и што е …

Повеќе »

(ФОТО) ЛУЃЕТО САКААТ ДА ПЛОВАТ ОКРУЖЕНИ СО САНТИ ЛЕД: Заборавете го Медитеранот – во мода се крстарења по ледените мориња!

Заборавете на Медитеранот и Карибите барем еден момент. Оставете ги Барселона, Сицилија, Корзика, но и Куба, Бахамите и слични дестинации. Според списанието „Блумберг“, во мода се „ледени“ крстарења, т.е. . патувања за Норвешка, Гренланд, па дури и Антарктик. Бидејќи туристите последниве години бараат уникатни искуства, овие дестинации дојдоа до „добра …

Повеќе »

(ФОТО) Овие фризури ќе се носат во 2020. година: Промените почнете ги од косата!

Новата година секогаш носи промени. Некој ќе одлучи да ја промени работата, некој да се затегне и ќе тргне на фитнес или во теретана, а ги има и оние кои со задоволство би промениле нешто во својот изглед. Кај жените таа промена обично почнува од косата. Ако размислувате за оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРУТАЛНО – АПОКАЛИПСАТА НА БОГАТАШИТЕ НЕ ИМ МОЖЕ НИШТО: Суперлуксузни „бункери“ за крајот на светот се се’ побарани – еве како изгледаат и каде е најсигурно!

Заканата за глобално уништување изгледа многу веројатна како што било во минатото, но денес најквалитетните засолништа се многу поразлични од оние од 20. век. Глобалната побарувачка за засолништа во случај на Трета светска војна, удар на астероидите или пандемиите е во пораст, но денешните засолништа се полуксузни од кога било. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оркестар од машини за пишување е нов хит во канцелариите…

Мислевме дека сме ги слушнале сите видови музика, но очигледно сме се излажале. Еден оркестар од Бостон не изненади со своите композиции кои ги изведуваат исклучиво на машини за пишување. Членовите на овој ансамбл се фалат со фактот дека нивните неконвенционални музички инструменти траат само две години. Нам ни се …

Повеќе »