Tag Archives: млеко

(ФОТО) Мухалебија: Традиционален турски десерт готов за 10. минути!

Мухлебија е традиционален турски десерт кој е прогласен за еден од најубавите десерти на светот. Се прави брзо и лесно, а никого не остава рамнодушен… Состојки: 1 литар млеко, 30 г кокосово брашно, 100 г путер, 6 лажици гриз, 1 шоља шеќер, 1 кесичка ванилин шеќер. Подготовка:во соодветен сад истопете …

Повеќе »

(ФОТО) Гибаница од стоен леб: Сиромашно јадење со богат вкус!

Не го фрлајте лебот ако ви остане од вчера, туку испробајте го ова штедливо но фантастично јадење Потребно е нешто повеќе од половина час да се напрви оваа фантастична гибаница од стоен леб. Со малку фантазија и малку издвоено време стариот леб кој би го фрлиле ќе добие сосема нов …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пита од стар леб

Кога ќе ви остане стар леб не го фрлајте бидејќи тој може совршено да послужи за една убава пита. Исто така за фил може да искористите се’ што имате во фрижидер, малку сирење, павлака, салама… Потребно е: 1 векна стар леб 400 мл јогурт 3 јајца 150 мл млеко 150 …

Повеќе »

(ФОТО) Мусака од стар леб: Однадвор крцка а внатре мека и вкусна

Во кујната нема ништо подобро од тоа кога од ништо ќе направиме некое супер јадење. Така, мусаката од стар леб се прави многу лесно, а после неа не останува ништо од лебот кој сме планирале да го фрлиме. После овој рецепт сигурни сме дека поретко ќе ја правите онаа стандардна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рецепт на денот: „Пита со леб“ која има скоро 5. милиони прегледи – проверете зошто

Потребно е: леб за сендвичи моцарела (мек кашкавал по желба) шунка, пршута, сланина рендан пармезан маслиново масло 2 јајца 150 мл. млеко Подготовка: изматете ги јајцта со млекото и во смесата натопете четири големи кришки мек леб, или повеќе правоаголни, според големината на калапот. Една кришка леб натопете во смесата …

Повеќе »

(ФОТО) Истурена пита со спанаќ

Потребно е: околу 300 г. исчистен спанаќ 2 јајца 100 г. свежо сирење или урда 50 г. кисела павлака 150 мл. јогурт 100 мл. млеко 1 шоља (од 200 г.) пченкарен гриз – палента 1/2 кесичка прашок за печиво брашно по потреба сол масло Подготовка: прво измијте го спанаќот, исечете …

Повеќе »