Tag Archives: млеко од соја

Доколку сакате да ослабнете нутриционистите препорачуваат да го ПИЕТЕ ОВА: 6. најдобри напитоци кои го ТОПАТ САЛОТО!

Доколку сакате да бидете во топ форма, покрај урамнотежена исхрана, можат да ви помогнат и овие пијалоци Ако се обидувате да изгубите тежина, покрај правилната исхрана, многу е важно и тоа што го пиете, велат нутриционистите. Хидратацијата е клучна за слабеењето, а многумина ја занемаруваат. Нутриционистите откриле кои пијалоци се …

Повеќе »

(Рецепт) Напиток кој е полн со ЦИНК и ВИТАМИН Ц: Се подготвува за 5. минути и бргу го јакне имунитетот!

Напивка кој треба да го правиме за време на пандемијата – лесно се подготвува а е полн со цинк и витамин Ц! Научно е докажано дека цинкот спречува настинката и го намалува ризикот од вируси, како и дека поттикнува брзо излекување. Цинк е клучен за функционирање на повеќето клетки во …

Повеќе »

Тајни за убавина на жените од Кореја: Изгледајте и’ до 20. години помлади!

Им се восхитуваме на убавината и снаодливоста на корејските жени… Тие знаат како и’ во педесеттите да изгледаат дваесет години помлади, а нивната кожа изгледа здраво. Дури и’ мажите користат специјална козметика и знаат многу трикови како секогаш да изгледаат добро. Им се восхитуваме на убавината и снаодливоста на корејските …

Повеќе »