Tag Archives: младост

(ФОТО Галерија) Струмички карневал:Дефиле на младост, убавина и добра енергија!

Како и секоја година така и оваа, Струмичкиот карневал помина во одлична, безбедна и карневалска атмосфера. На карневалот присуствуваа претставници од многу познати карневали во светот кои уживаа во дефилето… Билјана и Кирил Ахтаров беа прогласени за крал и кралица на карневалот. А кога станува збор за маските…ги имаше секакви, …

Повеќе »

(ФОТО) Дидо има 47. години и луѓето не можат да поверуваат како изгледа!

Пејачката Дидо ги воодушевила фановите појавувајќи се во емисијата „Lorraine” каде најавила дека после 15. години се враќа на сцената. Пејачката која била хит во почетокот на 2000. ттите воодушевила со својот младешки изглед. И’ водителката ја прашала Дидо која е тајната на нејзиниот изглед, на што 47. годишната пејачка …

Повеќе »

ОКТА средствата за корпоративни подароци ги пренамени во донација за Заводот за ментално здравје „Младост“

ОКТА донираше дигитален логопедски сет во Заводот за ментално здравје на деца и младинци „Младост“ во Скопје. Со тоа компанијата ја продолжи праксата, финансиските средства предвидени за купување корпоративни подароци за бизнис партнерите да ги пренамени во донации за подобрување на условите за работа во институциите кои се грижат за …

Повеќе »

(ФОТО) Младост: Никола Димитров со една од ќерките!

Ги гледаме на професионалната сцена како цврсто ги изнесуваат своите ставови, но секогаш радува кога ќе ја видиме и онаа друга страна на нашите политичари – како татковци. Така вчера на својот профил на Фејсбук, македонскиот министер за надвореши работи, Никола Димитров, сподели една фотографија за која едноставно напиша – …

Повеќе »

(ФОТО) Хајди Клум објавила селфи во топлес, но сето внимание го украло нејзиното лице без шминка

Уште еднаш не потсети дека зад неа се децении успешна манекенска кариера…Сега ни е и потполно јасно зошто пронашла 16. години помлад дечко… Во деведесеттите била еден од најбараните супермодели, а и во 44. година изгледа фантастично. А Хајди Клум сега на својот Инстаграм профил уште еднаш не потсетила зошто …

Повеќе »

Тајни за убавина на жените од Кореја: Изгледајте и’ до 20. години помлади!

Им се восхитуваме на убавината и снаодливоста на корејските жени… Тие знаат како и’ во педесеттите да изгледаат дваесет години помлади, а нивната кожа изгледа здраво. Дури и’ мажите користат специјална козметика и знаат многу трикови како секогаш да изгледаат добро. Им се восхитуваме на убавината и снаодливоста на корејските …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“: Совети за проблемот со прекумерна тежина

Во најновото издание на „Урбан блок“ ќе гледате: – како до здрав и млад изглед на кожата со дермални филери, разговор со доктор Весна Георгиевска – вашата коса бара поголемо внимание, како да ја спасите оштетената коса, разговор со Сузана Блажевска – како да го решите проблемот со прекумерна телесна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Топ цитати на Моника Белучи (53): „Не би сакала повторно да имам 20…“

Една од најубавите жени на светот животно важните работи ги цени повеќе од парите и славата. Вели дека се чувствува пријатно во своето тело, но не затоа што е убава туку затоа што е сакана и има прекрасно семејство ❤Tb, a Photography by Wayne Maser… #monicabellucci#photography#waynemaser#bnw#tb#closeup#portrait#моникабелуччи#modelsmundo#artofvisuals A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Моника Белучи со провокативна фотка од младоста повторно ја кренала температурата!

Познатата италијанска глумица која има 53. години и понатаму „жари и пали“, а тоа го докажуваат и нејзините фотографии. Моника Белучи на Инстаграм објавила фотографија од 1998 година, кога за едно списание се фотографирала потполно гола. Таа се потсетила на младите денови, што било големо воодушевувње за мажите кои не …

Повеќе »