Tag Archives: млади

(ВИДЕО) ЗА ДОБРО РАСПОЛОЖЕНИЕ – Српска свадба во Младеновац – Како професионалци!

Ако овој ладен зимски ден не ви е по ќејф и ви треба нешто да ве „покрене“ ви предлагаме да го погледнете видеото од една свадба од Младеновац, Србија… Би очекувале видео како од секоја свадба – музика, играње… Но, ова е нешто посебно… Пред се енергијата на видеото… Прво …

Повеќе »

(ВИДЕО) Изведба што ќе ве наежи: „Shallow“ во спортска сала – Не е се’ во изгледот има нешто и во гласот!

Несомнено е дека филмот „Ѕвездата е родена“ со Бредли Купер и Лејди Гага се здоби со светска популарност, како и песната „Shallow“, па во светот настанаа многу кавер верзии… Денес ви донесуваме една која ја пеат момче и девојка, поголемиот дел само во придружба на гитара, во спортска сала, но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МЛАДИ НА БАЛКАНОТ СЕ РАСФРЛУВААТ СО ПАРИ: Во клубови часовниците ги поливаат со вотка

И другите објави претежно се сведуваат на фотографии од снопови банкноти. Поради нивните тензични животи, наидоа на остри осуди на социјалните мрежи … ‘БBahata omladina Balkana” е името на новиот профил на Инстаграм каде група млади луѓе од Србија и околината се фалат со своето богатство. Во описот на профилот …

Повеќе »

Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што можат да ни се појават доколку не водиме љeубов на вистински начин. Тој, исто така, им даде совети на младите луѓе кои едвај чекаат да се докажат, пред сè нагласил дека е важен квалитетот, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како се флертувало во Скопје во 1963 година?

Вчера одбележавме 56. години од страшниот земјотрес кој го погоди Скопје и испрати застрашувачка слика во светот… Но, Скопје пред земјотресот, а секако и откако беше повторно изграден, бил град како и секој друг… Младите се забавувале, воделе љубов, флертувале…Симпатиите биле набљудувани на корзото, на култните места за овој град, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕГУТАНТНО: Некој снимил што девојка во танги правела зад контејнер во Сплит

УЛТРА ЕВРОПА е главна вест овој викенд, во Хрватска, а освен случувањата во Паркот на младоста, се следи и што младите од целиот свет прават по Сплит. Така почнале да се шират снимки од девојка која мокрела зад контејнер, а сите се единствени во осудата кон неа не доведувајќи го …

Повеќе »

(ФОТО) Тинејџерка останала расплакана после свирепиот чин на колешката на матурската игранка

Тинејџерка останала расплакана откако свирепа колешка и го уништила фустанот на матурската забава истурајќи бокал со сок на неа… Емили Пери, 16. годишна ученичка од Дончестер во северна Англија не сакала да оди на забавата бидејќи страдала од екстремна анксиозност. Нејзините родители успеале да ја убедат да оди, но после …

Повеќе »

(ФОТО) „Пица леб“: Убав деликатес кој го обожуваат и’ малечките и големите гурмани

Ова е всушност леб кој има вкус на пица бидејќи во него се наоѓаат сите состојки. Одличен е за вечера, но и практичен – секој со рака го кине своето парче така што нема валкани чинии Состојки: 350 г брашно 1 лажичка сол 1 лажичка шеќер 5 г сув квасец …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Меланија соопштила дека започнува кампања:Трамп слушал од првиот ред, а потоа и пришол и…

Првата дама на САД, Меланија Трамп, ја покренала кампањата „Биди најдобар“ која за цел има на децата да им се укаже на важноста на друштвеноста, емотивното и физичкото здравје. Иницијативата е усмерена кон промовирањето на здравиот начин на живот, користењето на социјалните мрежи на позитивен начин и борбата против злоупотребата …

Повеќе »