Tag Archives: млади

ПАНДЕМИЈА НА КОВИД-19 – СВЕТСКИТЕ СТРУЧЊАЦИ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Порастот на инфекциите меѓу младите би можело да биде причина за зголемување на бројот на заразените!

Додека неколку европски земји бележат зголемување на бројот на заразени со коронавирус, Светската здравствена организација (СЗО) предупредува дека причината може да биде зголемувањето на инфекциите кај младите луѓе. Неколку земји во Европа известуваат за зголемено ширење на инфекцијата кај помладите популации, што ги загрижува здравствените власти, особено во време кога …

Повеќе »

КОВИД 19 ЈА НАПАЃА НАЈСЛАБАТА ТОЧКА ВО ТЕЛОТО НА МЛАДИТЕ ПАЦИЕНТИ: Опасниот вирус може да убие ако не се открие на време!

Луѓето на возраст над 20 години исто така имаат потешка клиничка слика, а кои и не знаат дека работата на некој нивент орган е нарушена сè додека новиот вирус не го ослабне целиот нивен организам. Деновиве на Балканот (Хрватска, БИХ, Србија…) расте бројот на луѓе со корона, а добар дел …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ОДГОВОРНИ И ДА СЕ ПРИДРЖУВАМЕ ДО МЕРКИТЕ: Во Тиквешијата двајца млади заразени со корона вирус!

По првичните информации дека корона вирусот е поопасен за постарите генерации од Тиквешијата пристигнуваат вести дека не е баш така… Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог, појаснува дека двете млади лица заразени со вирусот засега се со лесна клиничка слика. Дваесет и пет годишна кавадарчанка и 28- годишен маж од Демир …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – „БОЛЕН“ предизвик по повод смртта на Флојд се шири по интернет: „Пронајдете ги тие идиоти!“

По социјалните мрежи се шири вознемирувачкиот Џорџ Флојд предизвик, што налутил многумина со причина. Станува збор за вирален предизвик во кој тинејџерите ја имитираат позицијата во која беше убиен Џорџ Флојд, чија смрт предизвика жестоки протести во Соединетите држави. LATEST NEWS: White teens start disgusting 'George Floyd Challenge' on social …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОБНОВЕНО – Група млади со автомобил „лудувала“ на скопскиот плоштад: Како ли само успеале да стасаат до таму?

Со желба да стават оригинално видео на социјалната мрежа „Тик ток“ младите без никој да им пречи се забавувале и се снимале… На социјалните мрежи се појави видео кое доби голем број реакции и негативни коментари. Поточно на видеото се гледа како на главниот плоштад во Скопје дошле неколку (млади) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Група млади со автомобил „лудувала“ на скопскиот плоштад: Како ли само успеале да стасаат до таму?

Со желба да стават оригинално видео на социјалната мрежа „Тик ток“ младите без никој да им пречи се забавувале и се снимале… На социјалните мрежи се појави видео кое доби голем број реакции и негативни коментари. Поточно на видеото се гледа како на главниот плоштад во Скопје дошле неколку (млади) …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНО – БРИТАНСКИТЕ ЛЕКАРИ ОД ПОСТАРИТЕ ЛИЦА БАРАЛЕ ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД РЕАНИМАЦИЈА: Еве што пишува во срамното писмо кое ги згрозило пациентите!

Додека бројот на заразени и починати од корона вирусот во Велика Британија рапидно се зголемува, лекарите се обратиле до голем број на постари пациенти со сериозни болести, да потпишат документ со кој се одрекуваат од реанимација во случај да заболат од корона. Во писмото се вели дека оние што го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Енди Родик испровоциран од изјавите на младите за коронавирусот:„Како сме вака глупави?“

Поранешниот најдобар светски тенисер Енди Родик бил зачуден од изјавите на младите луѓе во Мајами. И’, не само што останал без зборови, секој што го гледал видеото во кое младите Американци зборуваат за коронавирус веројатно ќе имаат слична реакција. Тинејџерите и студентите долго време чекале на пролетниот одмор, но вирусот …

Повеќе »

(ФОТО) КАМО САМОСВЕСТ ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Младите во кафулиња, а препораките?

МАКЕДОНСКАТА МЛАДИНА КАКО СУПЕРМЕН – Коронавирусот не е важен – битно е да се биде виден во омиленото кафуле – Во кој век живеат овие млади луѓе? Една фотографија од млади луѓе кои „окупирале“ кафуле е хит на социјалните мрежи… Авторот на фотографијата со коментарот: „Со вакво однесување за 2. …

Повеќе »