Tag Archives: митесери

БЕЛКАТА ПРАВИ ЧУДА ЗА НАШАТА КОЖА: Еве како би требало да ја користите наместо СКАПИ КРЕМОВИ!

После третирање на лицето со белка од јајце, кожата ќе биде затегната, чиста и сјајна. Доколку сте останале без креми кои нормално ги нанесувате на кожата на лицето, ви предлагаме да пронајдете алтернатива во една намирница што ја чувате во фрижидер – јајце, поточно белка од јајце. Белката содржи протеин …

Повеќе »

(Рецепт) Детокс маска од глина ќе ви го препороди лицето: Сите нечистотии, акни и неправилности исчезнуваат како со рака да се однесени!

Глина е корисна на многу начини за вашата кожа на лицето, но и за вашето тело… Особено предизвикувачки период е летото, кога кожата во голема мерка е изложена на сончевите зраци, но и на пот, премногу често миење и поактивно користење на шминка. Во тој поглед, на вашата кожа на …

Повеќе »

Природна маска за лице која ги брише брчките, го чисти и измазнува лицето

Аспиринот е познат аналгетик кој веќе со години се користи за намалување на болките и воспалувањата.Оваа таблетка има прекрасни антивоспалителни и неврозаштитни својства, па често им се дава на пациентите кои имаат кардиоваскуларни болести. Напоредно со медицинското дејство, аспиринот исто така има и бројни својства кои можат да се користат …

Повеќе »