Tag Archives: мис на македонија

(ВИДЕО) Интервју – Марко Маринковиќ Слаткар: „Моша личи на мене, ама во карактерот е на Сања“

Марко Маринковиќ Слаткар веќе две децении години е меѓу најпопуларните хип-хоп музичари во Македонија. По две години пауза тој промовираше десетина нови песни, а една од нив е и „Аман аман” во чиј спот две девојки се бакнуваат. Лезбиските сцени во видеото предизвикаа негативни реакции, а Слаткар добиваше и навредливи …

Повеќе »

(ФОТО) Татјана Стојановска во 1992. стана „Мис на Македонија“:Погледнете ја во бикинито од изборот!

Во нашата држава се имаат организирано многу избор за Мис, но секогаш се памти она првото што се случило и која била најубавата Мкедонка. Неа пак ја гледаме секоја вечер и не можеме да не и се восхитуваме… Татјана Стојановска е една од најпознатите и најдобрите ТВ презентерки во нашата …

Повеќе »