Tag Archives: мирис

Отстранете го МИРИСОТ НА ЧАД ОД ТУТУН ОД ДОМОТ: Три корисни трикови за кои не е потребна употреба на хемикалии

Неутрализирајте го мирисот природно Ви откриваме неколку одлични трикови како брзо и лесно да се ослободите од мирисот на чад од тутун. Сода бикарбона Содата ставете ја во сад, кој потоа ќе го ставите во просторот за пушење. Можете исто така да посипете сода бикарбона на подот и да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕТАЛЕН ПРЕГЛЕД – Урнебесно видео на тиктокерка: Дали дечкото ја изневерил?

Повеќе од пет милиони луѓе ги следат на Тикток Гутјер и Моли, популарна двојка на Тикток, секојдневно ги смеат и забавуваат своите следбеници. Овој пат објавија видео на кое Моли го проверува своето момче дали ја изневерил. Првото нешто што го направила е да го провери неговиот мобилен телефон, а …

Повеќе »

Две машки особини кои за жените се попривлечни од изгледот

Не е тајна дека жените и мажите имаат сосема различни критериуми кога станува збор за физичката привлечност. Целокупниот изглед на мажот кај жените игра важна улога, но не и пресудна. Тоа го покажала студија при која било утврдено дека две карактеристики многу брзо можат да го направат мажот попривлечен во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брз трик на една мајка вашиот дом да мириса како луксузна продавница

Мајка од Австралија открила едноставен трик со кој прави својот дом да мириса на луксузна продавница. Шантела Мила објавила видео на TikTok и објаснила како направила освежувач кој се состои од парчиња лимон, рузмарин и есенција од ванила. Освежителниот мирис е изненадувачки лесен за правење и вклучува две чаши вода …

Повеќе »

Детал кој открива дали портокалот е сочен и сладок

Обичниот или слаткиот портокал е вид на омилено овошје кое обично го цедиме во сок, го јадеме сиров или го користиме за подготовка на десерти, но името не е гаранција дека секогаш ќе добиваме сочен залак. Севилските портокали, пак, се горчливи, а во производството на сокови најчесто се користат портокалите …

Повеќе »

Десет работи поради кои спротивниот пол ве избегнува

Психолозите од Универзитетот во Северна Ирска дошле до заклучок дека луѓето кои немаат смисла за хумор се помалку привлечни, без разлика на тоа како изгледаат и кои се нивните други карактеристики. По години и години истражување, научниците наведоа 10. работи кои не прават помалку привлечни за спротивниот пол, а некои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стручњак открил кои три грешки ги правиме при перењето и со нив ја уништуваме облеката

Експерт за мода на TikTok тврди дека луѓето често прават три работи и со тоа си ја уништуваат сопствената облека. Брендон Балфоур објавил видео кое е прегледано повеќе од 2,6 милиони пати, во кое демонстрира што никогаш не треба да правиме при перење облека. Висење на алиштата Висењето облека што …

Повеќе »

Непријатен мирис на самошто испрани алишта? Еве зошто тоа се случува, има решение…

Сигурно ви се случило еднаш да заборавите да ги извадите алиштата од машината по перењето, па добиле непријатен мирис, како да не се испрани. Понекогаш тоа се случува дури и кога штотуку се испрани, а ова се можните причини … Не претерувајте со детергент Кога перете облека, треба да бидете …

Повеќе »

Едноставни трикови да го освежите просторот каде се пуши

Во просториите каде се пуши застоен мирис на чад од тутун, често се вовлекува во толкава мерка што вентилацијата не помага. Доколку не можете да избегнете пушење дома, испробајте ги следниве трикови кои ќе ви помогнат. 1. Не држете ги прозорците отворени на кип – циркулацијата на воздухот е премала …

Повеќе »