Tag Archives: милиони долари

(ФОТО) Принцот Хари и Меган Маркл имаат нова РАБОТА – Војвотката признала дека е ПРЕМНОГУ ОТМЕНА за нејзиното потекло!

Војводата и војвотката од Сасекс ги најавија своите амбициозни нови работни места во светот на финансиите. Откриле дека станале „партнери во влијание“ и инвеститори во одржлива инвестициска фирма наречена Ethic , со седиште во Њујорк. Двојката го објави потегот на нивната веб -страница на принцот Хари и рекле дека улогите …

Повеќе »

НАГРАДИ ЗА ВАКЦИНИРАНИТЕ: Калифорнија најде начин – МИЛИОНИ ДОЛАРИ – да ја поттикне имунизацијата

КАЛИФОРНИЈА ќе понуди награда во вкупна вредност од 116,5 милиони УСД во готовина и подарок картички за граѓаните кои ќе се вакцинираат до 15. јуни. Оваа одлука на гувернерот Гевин Њузом има за цел да ја поттикне вакцинацијата додека државата целосно се отвори на 15 јуни. Десет граѓани на Калифорнија …

Повеќе »

(ФОТО) КОИ СЕ ДЕНЕС НАЈПЛАТНИТЕ МАНЕКЕНКИ? Износите се вртоглави, нема да верувате која е прва!

Тие се главните и најбараните модели. Но, која е број 1? Само една може да биде најплатена. Светот на моделинг е суров свет. Многу девојки ширум светот се обидуваат да добијат барем 5. минути слава и можност да прошетаат по една од најексклузивните модни писти, но само неколку успеваат во …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли продава подарок од Бред Пит: Може да заработи помеѓу 3. и 5. милиони долари

АНГЕЛИНА Џоли ја продава единствената слика насликана од британскиот воен премиер Винстон Черчил за време на Втората светска војна и делото на аукција се очекува да достигне цена од 3,4 милиони долари, објави Си-Ен-Ен. Черчил ја наслика „Кулата на џамијата Кутубија“ во Маракеш, Мароко откако присуствувал на конференција во Казабланка …

Повеќе »

(ФОТО) ТОП 10 НАЈГОЛЕМИ ЅВЕЗДИ НА ИНСТАГРАМ. Од една фотогарфија заработуваат и’ по еден милион долари!

Не е тајна дека познатите личности на Инстаграм на таканаречените спонзорирани натписи, каде што ги рекламираат производите на разни компании,прават милиони. На врвот на листата на успешни луѓе на Инстаграм е славниот актер Двејн „Рок“ Џонсон, а она што го издвојува е бројката што ја добива за една спонзорирана објава …

Повеќе »

(ФОТО) Рекорден награден фонд: Еве колку заработи Ѓоковиќ на Вимблдон!

НОВАК ЃОКОВИЌ И РОЏЕР ФЕДЕРЕР вчера одиграа еден од најдобрите, најдраматичните и најспектакуларните мечеви во историјата на тенисот. Ѓоковиќ после пет часа чудесна игра победи со  7:6 (5), 1:6, 7:6 (4), 4:6, 13:12 (3) и дојде до својот 16. Грен слем, односно петтиот Вимблдон. Со оваа победа Ѓоковиќ освои и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Од толку нули ќе ви се заврти во главата: Еве колку заработувааат најдобрите тенисери на светот – Новак наскоро „ќе го урне“ Федерер!

Новак Ѓоковиќ спектакуларно се врати во врвот на светскиот тенис! Новак му се доближи на Федерер на листата на заработувачки откако стана првиот играч во историјата кој победи на сите турнири во светот… За ова уникатно достигнување – освојување на сите турнири во светот – на Ноле му требаа вкупно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дури после смртта на ДЏ Авици станало очигледно каков човек бил:„Ни даде еден милион долари!“

„Дури кога почнав да заработувам огромни пари сфатив дека тоа не ми треба. Кога заработувате толку многу пари кои не ви требаат единствено исправно и човечки е да ги дадете на луѓето на кои им требаат“ Смртта на шведскиот ДЏ Авици веќе со денови го интригира целиот свет. Се појавуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глумел во една од најгледаните серии а никој не се сеќава на него!

Пред полни 25. години е емитувана последната епизода од хит серијата „Санта Барбара“, една од најдолговечните „сапуници“, а малку луѓе знаат дека во неа глумел и’ Леонардо ДиКаприо. Иако за девет години се емитувани дури 2.137 епизоди, глумците благодарение на серијата се стекнале со голема популарност, но скоро никој од …

Повеќе »