Tag Archives: милионерка

(ВИДЕО+ФОТО) КУПИЛ КУЌА ПОЛНА СО ЃУБРЕ А ПОТОА НАИШОЛ НА БОГАТСТВО: Открил ретки монети, накит, скапа облека а за себе задржал само една работа!

Кога купил куќа полна со прашина, кутии и разно ѓубре, Алекс Арчболд од Канада не можел да претпостави дека го направил потегот на својот живот. Имено, Арчболд, кој инаку се занимава со собирање антиквитети, го купил домот на покојната учителка по музика Бет-Џоан Рак. Отпрвин, тој се надевал дека ќе …

Повеќе »

(ФОТО) РАБОТАТА Е ВО АКЦИЈАТА: Запознајте ја Сара Блејкли – најмладата милионерка која сама го створила своето богатство!

Сара Блејкели е креаторка на корсети што ги носат сите холивудски sвезди, а во 2012 година блесна на насловната страница на магазинот „Форбс“ како најмладиот милионер кој сам го создал своето богатство. Не се одвиваше глатко „Пред две децении бев само девојка со едноставна, бесмислена работа и луда идеја. Немав …

Повеќе »

(ФОТО) Тајната ќерка на Владимир Путин: Мајка и е милионерка а била чистачка!

Приватниот живот на рускиот претседател Владимир Путин е строго чувана тајна, што дополнително ја интригира јавноста. Затоа, не е премногу изненадувачка веста, што се појави во медиумите, дека Путин наводно има ќерка со чистачка која станала милионер и сопственик на ноќен клуб познат по „еротски настапи“. Девојката е родена во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Загинала Анастасија – 18. годишна инфлуенцерка која станала милионерка на 15. години

Младата инфлуенцерка која станала милионерка со само 15. години починала во сообраќајна несреќа со мотор на Бали. Имала само 18. години. Русинката Анастасија Тропитсел се здобила со повреди на главата кога доживеала несреќа со „Кавасаки“ на индонезиски остров. Нејзиното момче Виктор Мајданович (30), кое се движело со мотор покрај неа, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Комшиите почувствувале смрдеа – МИЛИОНЕРКА ПРОНАЈДЕНА БЕТОНИРАНА ВО ЗАМРЗНУВАЧ: Од нејзината сметка исчезнале сите пари, а сите траги водат кон еден човек!

Милионерката од Тајланд, Ване Јирачаројеинг (58) е пронајдена мртва во нејзиниот стан, бетонирана во замрзнувач. Таа последен пат била видена на 18. октомври кога посетила храм во северен Тајланд. Бидејќи не одговарала на пораките, загрижениот брат Ворафан (59) отпатувал во таа област за да ја најде. Меѓутоа, нејзиното тело било …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бездомник нашол чек на 10.000 долари,а продолжувањето на приказната ќе ви го разубави денот

Бездомникот Елмер Алварез на улица нашол чек од 10.000 долари, но ниту секунда не се двоумел туку веднаш ја започнал потрагата по сопственикот. Се испоставило дека парите и припаѓале на Роберта Хокси, милионерка од Њу Хејвен во Конектикат која толку се воодушевила со неговиот гест што одлучила да му го …

Повеќе »

(ФОТО) Како живее поранешната сопруга на Владимир Путин: Од сиромаштија до невиден луксуз!

Поранешната сопруга на рускиот претседател Владимир Путин, по разводот од нејзиниот сопруг, не само што го организирала својот личен живот, туку и’ стекнала капитал. Центарот за проучување на корупцијата и организираниот криминал објавил истрага за имотот на Људмила Путина-Очеретнаја. Владимир Путин се развел во летото 2013. година. На 6. јуни, …

Повеќе »

(ФОТО) Живеела од милост на улица а на сметката имала 1,1 милиони долари!

Жена со инвалидитет која со години просела на улиците на Бејрут е пронајдена мртва.На нејзината сметка полицијата открила 1. милион долари… Просјачката кој живеела од милоста на минувачите во Либан умрела како милионерка. Полицијата била шокирана кога открила дека жената со инвалидитет, Фатим Отман (52), со просење на улиците на …

Повеќе »