Tag Archives: милион фунти

(ВИДЕО) Професор победил во британскиот „Милионер“ – го знаете ли вие одговорот на прашањето кое му донело 1. милион фунти?

Еден маж од Велика Британија стана само шести натпреварувач кој успеа да одговори точно на сите прашања во британската верзија на квизот „Дали сакате да станете милионер“, пренесуваат тамошните медиуми. Доналд Феар успеал во ова со користење само на една помош, пола – пола. „Како да седите покрај интернет“, кратко …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈУНАК НА ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА – Стогодишник прогласен за витез:„Ако клекнал, повеќе нема да станам!“

Нејзиното височество капетан Том Мур го прогласи за витез Кралицата на Велика Британија, Елизабета Втора, му оддаде почит на стогодишникот кој го крена британскиот дух во време на пандемијата на вирусот корона со собирање милион фунти за здравствените работници. Ветеранот од Втората светска војна собра рекордни 33. милиони фунти правејќи …

Повеќе »

(ФОТО) Пеп Гвардиола има колекција часовници вредни повеќе од 1.000.000 фунти!

Пеп е голем љубител на часовници, и тоа од оние најпознатите, па меѓу нив се издвојувале и неколку „Ролекси“ секој во вредност од повеќе од 10.000 фунти Предводникот на Манчестер Сити, Шпанецот Пеп Гвардиола, во првото коло од новата сезона против Арсенал забележа победа, а на тој натпревар беше облечен …

Повеќе »