Tag Archives: милион долари

(ФОТО) Нов McLaren P1? Не, чамец од милион долари

Невремето на Флорида донело ветрови од 240 км/ч , поточно во нејзиниот североисточен дел, додека неколку милиони луѓе беа евакуирани и преместени во други делови на државата. Жител на Флорида на социјалните мрежи го споделил случајот во кој неговиот модел McLaren P1 бил целосно уништен во налетот на страшната бура. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Сине, еве еден куп пари за да си ги избришеш солзите: Раперот и дал милион долари на сопругата, таа ги дала на синот…

Раперот Гучи Мејн на својата сопруга Кејша Каоир Дејвис и подарил милион долари во кеш за нејзиниот роденден. Парите ги спакувал во кутија со логото на брендот „Хермес“ и и’ ги подарил на роденденската вечера. Кејша ја отворила кутијата пред другите членови на семејството и пријателите и останала шокирана. „Луѓе, …

Повеќе »

ЗА ПЕТ СРЕЌНИ ЖИТЕЛИ – Граѓаните на Охајо кои ќе се вакцинираат учествуваат во лотарија за милион долари

Американската држава Охајо решила да ги мотивира своите граѓани да се вакцинираат против коронавирусот организирајќи лотарија на која пет среќници ќе освојат по еден милион долари. Гувернерот на Охајо, Мајк ДеВајн рекол дека лотаријата е отворена само за возрасни граѓани кои биле вакцинирани, а првата од петте неделни извлекувања ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Адидас патики од милион долари – прескапи поради детали

Познатиот спортски бренд исфрлил вистински колекционерски примерок на патики, кој поради необичните детали може да достигне цена од еден милион долари. Не би можеле да трчате во овие патики, но би можеле да ги изложувате во вашата прекрасна вила – секако, да сте милионер. Адидас и германскиот производител на порцелан …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во квиз освоил милион долари: Се’ дал во хуманитарни цели!

Готвачот Дејвид Ченг влезе во историјата, станувајќи првата славна личност која освоила милион долари во познатата емисија „Кој сака да биде милионер“. Основачот на империјата Момофуку и автор на бројни книги се појавил во шоуто со цел да собере пари за фондацијата „Јужен чад“ од Хјустон. Може да се каже …

Повеќе »

(ФОТО) За вакцината против корона можеме да и заблагодариме на популарната пејачка Доли Партон

Кантри sвездата Доли Партон изјавила дека се чувствува „многу почестена и горда“ затоа што била во можност да вложи пари во истражување на една од најперспективните вакцини кои штитат од ковид 19. Во април, таа објави дека дава милион долари на медицинскиот центар на универзитетот Вандербилт во Нешвил. Тоа било …

Повеќе »

ВЕЛИКОДУШЕН – Џорџ Клуни открил зошто на секој од своите 14. пријатели му дал по еден милион долари!

Џорџ Клуни во неодамнешното интервју за GQ открил зошто на 14. пријатели во 2013. година им дал по 1 милион долари. Пријател на успешниот актер и претприемачот Ранде Гербер во интервју за MSNBC открил дека Клуни му дал милион долари. Гербер, Клуни и уште еден нивен пријател го продадоа „Касамигос“ …

Повеќе »

Што е Only Fans, сајт на кој познатите се соблекуваат голи и УБАВО заработуваат!

Пред точно една година, Бела Торн, поранешна принцеза на Дизни, ја изненади јавноста објавувајќи дека влегла во водите на филмовите за возрасни. Таа сега отиде чекор подалеку, заработи милион долари за само 24. часа преку експлицитни видеа на страницата OnlyFans. Таа на тој начин ја замени неуспешната кариера на актерка …

Повеќе »

(ФОТО) СПАС ОД ПОСТ КОРОНА ЗА БОГАТИТЕ – ОБЈЕКТОТ ИМА ПОВЕЌЕ ОД 54.000 КВАДРАТНИ МЕТРИ: Стан кој е 200. метри под земјата чини еден милион долари

Најевтиниот стан во луксузен подземен бункер кој гарантира пет години опстанок по евентуална социјално-економска импплозија во САД чини милион долари. Исто така, оние поудобните варијанти за сместување се продаваат три пати поскапо. Овие подземни бункери биле изградени за богатите кои не жалат пари да се обезбедат од каква било евентуалност …

Повеќе »