Tag Archives: милијардер

(ВИДЕО+ФОТО) ДОДЕКА НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ ТВРДИ ДЕКА ПРИНЦЕЗАТА ИМА МЕНТАЛНИ ПРОБЛЕМИ И СЕ ЛЕКУВА: Шарлин побегнала со милијардер!

За време на лекувањето, принцезата Шарлин се зближила поранешниот вереник на Наоми Кембел, рускиот милијардер Владимир Доронин, кој наводно и помогнал да ја надмине брачната криза. Принцезата Шарлин моментално се лекува во институција надвор од Монако, што го откри нејзиниот сопруг принцот Алберт откако повторно ја загрижи јавноста со нејзиното …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ќерката на Стив Џобс има милијарди на семејната сметка, а еве ШТО РАБОТИ!

Во времето на неговата смрт, богатството на Стив Џобс беше проценето на 10,2 милијарди долари. Ќерката на починатиот Стив Џобс, Ив Jobобс, се појави во улога на модел на неодамна одржаната ревија на модната куќа „Коперна“, на Париската модна недела. Колекцијата за пролет/лето 2022 година беше претставена на модната ревија. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кога имала 16. години од затвор ја извадил постар милијардер: Денес е модна икона но и мајка на 4. деца!

Манекенката и претприемачка Лена Перминова (35) неодамна присуствуваше на ревијата на Диор на модната недела во Париз … и ги изненади сите со нејзиниот стајлинг, но и со својата самодоверба. View this post on Instagram A post shared by Lena Perminova (@lenaperminova) Модната недела во Париз е во тек и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Познатата тенисерка се омажи за милијардер од Македонија

Симона Халеп, моментално 11 -та тенисерка во светот, се омажи за Тони Јуруц оваа среда, а нивната венчавка привлече големо внимание во јавноста. View this post on Instagram A post shared by Simona Halep (@simonahalep) Двократната Гренд слем шампионка и поранешна најдобра тенисерка на планетата одлучи својата двегодишна врска да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПАТУВАЊЕ СО БРЗИНА ОД 1.000 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС: Нова снимка на „Virgin Hyperloop“ – иднина или пусти соништа?

Компанијата Virgin Hyperloop, која се занимава со нов вид брз транспорт, објави видео кое ги прикажува плановите на системот, за кои тие тврдат дека ќе им овозможи на луѓето да патуваат со брзина од 1.078 километри на час. Компанијата тврди дека системот „ќе постави нови стандарди за патување во 21. …

Повеќе »

(ВИДЕО) На пустиникот (81) кому му изгорела колибата, милијардер му донирал 180.000 долари за да изгради нова

Пустиникот кој завршил во затвор бидејќи живеел во колиба на туѓ имот, милијардерот Александар Карп му донирал 180.000 долари, откако неговата колиба изгорела. Дејвид Лидстон (81), локално познат како Ривер Дејв, живеел во својата кабина во Њу Хемпшир 27 години. Сопственикот на земјиштето на кое се наоѓала колибата, Леонард Жилс, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наследникот на богатството на Гети го сменил полот и го покажал лузните

Наследникот на милијардерите и нафтените магнати од семејството Гети, објавил дека е трансродов маж, откако му била извршена операција за отстранување на градите, како дел од физичката транзиција. Манекенот Натс, кој е роден како жена, сподели фотографија на Инстаграм на која се гледаат лузните од операцијата и го документираше процесот …

Повеќе »

(ФОТО) 96. годишен милијардер ја открива тајната на долг и среќен живот: Ова е најмудрото што можете да го направите за себе!

Потпретседателот на Беркшир Хатавеј, Чарли Мангер (96) е најпознат како долгогодишна десна рака на легендата за инвестиции Ворен Бафет, чие богатство се проценува на 1,7 милијарди долари. Покрај неговата улога заедно со Бафет, Мангер е претседател на Дејли Журнал и е член на управен одбор на малопродавачот Костко. Едно од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гејтс ја предвидел пандемијата со корона а сега предупредува кога е следната

Во својот подкаст „Бил Гејтс и Рашида Џонс поставуваат големи прашања“, основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс ги споделил своите размислувања за иднината на глобалните пандемии. Тој веќе предупреди дека може да се случи пандемија како ширење на коронавирусот, и сега ја постави својата визија за пост-ковид светот. Гејтс претходно предупредуваше …

Повеќе »