Tag Archives: милан

(ФОТО) Вистина или реклама: Златан Ибрахимовиќ ќе игра уште 4-5 години а се’ што ќе заработи ќе даде на едно лице!

Златан Ибрахимовиќ иако има 36. години нема наскоро да ја заврши кариерата! Напротив, ќе игра уште 4-5 години, а при тоа сите заработени пари во тој период ќе му ги даде на едно лице! Ова за шведските медиуми го изјавил неговиот менаџер Мино Раиола, кој во таа пригода открил дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познатиот фудбалер се огласил после гласините за разделбата од Шакира

Шпанските и колумбиските медиуми со недели пишуваа дека Пике и Шакира се рзделуват, а се’ беше поткрепено со изјави од соиграчите на шпанскиот репрезентативец дека тој има голем проблем со зависност од коцкање. И покрај гласините дека овој славен пар стави крај на нивниот брак, очигледно тоа не е вистина. …

Повеќе »

(ФОТО) Демантирани шпекулациите околу нивната разделба: Пике и Шакира се заедно!

„Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике и светски познатата пејачка Шакира се разделија и веќе не се заедно поради негова голема зависност“, беа пишувањата на светските медиуми, посебно шпанските и колумбиските, околу славната двојка. После се се чини дека некој сакал да му направи уште еден проблем на Пике, после оние …

Повеќе »

Откриени причините зошто Шакира го оставила Пике!

На шестгодишната љубов помеѓу колумбиската пејачка Шакира шпанскиот фудбалер, Жерар Пике, и пресудила зависноста на ѕвездата на Барселона. Нивните пријатели не откриле зошто раскинале, но навеле дека причината е „многу сериозна“ Шпанските таблоиди со години пишуваат дека Жерар Пике (30) има „малечки“ проблеми со коцкањето. Наводно, фудблерот во јули ја …

Повеќе »

(ФОТО) После шест години врска: Пике и Шакира одлучиле да се разделат!

Пејачката и фудбалерот на Барселона веќе со месеци биле разделени, а сега донеле конечна одлука да ја прекинат својата шестгодишна врска, тврдат шпански и колумбиски медиуми… Шакира веќе се иселила од заедничкиот стан во Барселона, пишува порталот Cotilleo.Пејачката и нејзиниот партнер, фудбалерот Жерар Пике последен пат заедно биле видени на …

Повеќе »