Tag Archives: милан

УШТЕ ЕДНО ПРИЗНАНИЕ – Карло Анчелоти е избран за најдобриот тренер во светот

Италијанскиот фудбалски стручњак Карло Анчелоти е избран за најдобар фудбалски тренер во 2022 година. Ласкавата титула на Анчелоти му ја додели Меѓународната федерација за фудбалска историја и статистика (IFFHS) откако тој доминираше на рангирањето во сезона во која Реал Мадрид ја освои Ла Лига, Лигата на шампионите, Суперкупот на Шпанија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шакира и Пике присуствувале на ист настан, потполно игнорирајќи се еден со друг

По гласините за неверство, Шакира и Пике, кои важеа за еден од најхармоничните парови, раскинаа. Секој тргна по својот пат, Пике веќе има нова девојка, а битката за старателство над нивните синови се уште трае. И двајцата истакнале дека најважно им е да ги заштитат децата и дека ваквата состојба не …

Повеќе »

(ФОТО) ГО ПРОДОЛЖУВА ДОГОВОРОТ – Ибрахимовиќ дефинитивно реши да остане во Милан, ќе заигра на почетокот на 2023 година

Златан Ибрахимовиќ дефинитивно решил да го продолжи договорот со Милан, објави угледниот италијански стручњак за трансфери Фабрицио Романо. Иако во октомври ќе наполни 41. година, Ибрахимовиќ сепак сака да игра фудбал, а се согласил да ја продолжи соработката со италијанскиот шампион. Да потсетиме, по сезоната во која клубот од Милано …

Повеќе »

(ФОТО) Латино убавицата фатена без трошка шминка, а открила одлична фигура во костим за капење!

Познатата латино ѕвезда Шакира ги одвела своите синови на плажа и на папараците им ја покажа природно убавата фигура и лице без шминка. Латино ѕвездата и поп-пејачка Шакира изгледа исто толку слатко како и на почетокот на кариерата, а покрај тоа што има две деца, 45-годишната пејачка има одлична фигура …

Повеќе »

ФУДБАЛСКАТА ЅВЕЗДА РОБИЊО ОСУДЕНА – СО ПЕТ МОМЧИЊА СИЛУВАЛ АЛБАНКА (23), СЕГА ГО ЧЕКА 9. ГОДИНИ ЗАТВОР: Познатиот фудбалер на потерница на Интерпол!

На славниот бразилски фудбалер му се заканува затворска казна за сексуално злоставување кое се случило пред 9. години. Сепак, се уште не се знае дали тој ќе служи во Италија или Бразил. Легендарниот бразилски фудбалер Робињо (37) е осуден на девет години затвор за учество во силување на Албанка (23) …

Повеќе »

(ФОТО) Папата Франциско го примил Ибрахимовиќ. Златан го насмеал со една реченица

ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ вчера бил гостин на папата Франциско во Ватикан. Фудбалерот на Милан на папата му донел дрес, но и неговата нова книга „Адреналин“, која излезе на почетокот од овој месец. Тие двајца пријатно разговарале, а Ибрахимовиќ во еден момент го насмеал. „Ти донесов нешто и сакав лично да ти …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ Е СЕКОЈ ЗА ВО КУЈНА: Кога Шакира им прави палачинки на синовите !

До неодамна познатата Шакира ретко објавуваше фотографии на своите синови Саша и Милан на социјалните мрежи. Затоа ова видео прикажува вистинска мала забава во кујната направена од мама, осумгодишниот Милан и шестгодишната Саша како прават палачинки (поточно, американски палачинки, или „pancakes“). Забавно и весело видео е снимено додека палачинките на …

Повеќе »

Поранешниот талент на Милан извршил самоубиство поради расизам

Поранешен млад фудбалер од Милан и Беневенто, Сеид Висин, изврши самоубиство откако им оставил проштално писмо на своите пријатели и роднини. Висин починал неколку месеци по неговиот 21. роденден и едно време се сметаше за sвезда во подем во италијанскиот фудбал, имајќи искуство во разни младински тимови во Милан, каде …

Повеќе »

Официјално – 12 великани формираат Супер лига!

Дванаесет големи европски клуба објавија дека создаваат ново натпреварување – Европската Супер лига (ЕСЛ). Клубовите основачи се: Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Челси, Барселона, Интер, Јувентус, Ливерпул, Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити, Реал Мадрид и Тотенхем. Нема клубови од Германија и Франција меѓу основачите. Буџет од 5 милијарди евра! Врз основа на …

Повеќе »