Tag Archives: михаел шумахер

НЕ ГИ ОСТАВААТ НА МИР – МИХАЕЛ ШУМАХЕР ТАЈНО СНИМЕН ВО СВОЈОТ ДОМ ДОДЕКА ЛЕЖИ ВО КРЕВЕТ: Фотографиите „на црно“ достигнале цена од 1,2 милиони евра!

Поминаа повеќе од шест години од тешката повреда на Михаел Шумахер, а јавноста никогаш немала можност да види некаква фотографија или видео од неговото закрепнување. Семејството на Шумахер се определило за целосна приватност и во секое време крие детали за неговото здравје од јавноста. Сепак, англискиот таблоид Мирор пишува дека …

Повеќе »

(ФОТО) Михаел Шумахер 6. години по несреќата: „Тој повеќе не личи на човекот што го знаевме, сопругата ја крие вистината за неговото здравје!“

Се шпекулира дека сопругата на Корина не да дозволува да се знае ништо за неговата здравствена состојба Целиот свет беше во шок во 2013. година кога се дозна дека славниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер, имал сериозна несреќа при скијање. Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, тогаш претрпел …

Повеќе »

(ФОТО) Корина Шумахер: Никогаш нема да заборавам што Михаел направи за мене

“Тој направи сè за мене. Не заборавив кому да се заблагодарам за ова, мојот сопруг Михаил. Тој ме научи на лекција: Кога возите автомобил, можете само да го оставите во гаражата потоа. Но, коњот треба да го има вашето внимание…“ Корина Шумахер, сопругата на славниот возач на Формула 1 ,Михаел …

Повеќе »

(ФОТО) Редок увид во приватниот живот на легендарниот возач на Формула 1: Ќерката на Шумахер споделила фотографија од детството!

Само понекогаш се појавува информација за здравствената состојба на Шумахер… Несреќата која се случила на 29. декември 2013. година засекогаш го променила животот на легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер. Неговото семејство не дозволува никаков увид во нивниот приватен живот. Само понекогаш даваат по некоја штура информација за здравствената …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно се огласил и докторот на Михаел Шумахер: „Многу напредувавме но и понатаму знаеме малку!“

После пишувањата по медиумите дека Михаел Шумахер тајно се лекува во болница во Париз, како и изјавата на медицинската сестра, дека познатиот возач е во севсна состојба, која се грижи за него, конечно се огласии докторот на Шуми… Познатиот француски хирург Филип Менаш, човекот кој го лекува Михаел Шумахер во …

Повеќе »

(ФОТО) ХРВАТСКИ НЕВРОХИРУРГ: „Ме повикаа да го спасам Шуми, но шансите му се минимални…“

„Да кажеме дека шансите за опоравување после шест години вегетативна состојба се минимални. требало нешто да се направи во првата година по несреќата, а вака…Тешко…“, рекол неврохирургот гр. Дарко Чади. Бившиот повеќекратен првак на Формула 1, Михаел Шумахер (50) е при свест, пренеле по малку сензационално  француските медиуми. Наводно, тоа …

Повеќе »

(ФОТО) МИХАЕЛ ШУМАХЕР – Le Parisien: Шуми на тајно лекување во Париз, има проблеми со срцето?!

Францускиот Le Parisien пишува дека Михаел Шумахер пристигнал од Женева во Европската болница „Жорж Помпиду“ во Париз, во понеделникот попладне, на таен третман. Легендарниот возач на Формула 1 со возило на Брза помош од Женева бил донесен на Одделот за кардиоваскуларна хирургија. Носилата на кои бил доведен Михаел во зградата …

Повеќе »

(ФОТО) Михаел Шумахер има напредок во лекувањето – тврди Жан Тод!

Според неговиот поранешен шеф, Жан Тод, Михаел има напредок во пет и пол годишното опоравување после тешките повреди за време на падот при скијање. Жан Тод, поранешен шеф на Ферари во Формула 1, во интервјуто за Радио Монте Карло, на фановите им дал нови информации за состојбата на бившиот светски …

Повеќе »

(ФОТО) Жан Тод со нови информации за состојбата на Шумахер: „Не можеме да комуницираме како претходно!“

„На крајот само позитивните мисли му помагаат. И неговото семејство е позитивно во психичка смисла без оглед на околностите“. Жан Тод е еден од ретките луѓе кој може да го посетува Шумахер. Здравствената состојба на Михаел Шумахер е една од најголемите тајни во историјата. Откако доживеа тешка несреќа на скијање …

Повеќе »