Tag Archives: михаел шумахер

Софтверот вели: Сена е најбрз, Хамилтон е дури трет!

Контроверзната студија спроведена од Формула 1 во соработка со веб-услугата на Амазон вели дека легендарниот Аиртон Сена е најбрзиот возач во историјата на спортот. Софтверот користи алгоритми од сите квалификации од 1983. година, а од друга страна го отстранила релативните перформанси на автомобилите од оваа равенка. Дал резултат дека Аиртон …

Повеќе »

ОТКРИЕНО КОЛКУ ЧИНИ ЛЕКУВАЊЕТО НА МИХАЕЛ ШУМАХЕР: Сопругата Корина потрошила вистинско богатство! Сепак поради ОВА нема причини за ГРИЖА!

За третман на седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, се издвоени огромни суми пари. Шумахер беше сериозно повреден на 29. декември 2013. година, откако падна додека скијаше на француските Алпи. Оттогаш тој беше недостапен за јавноста и за целата негова грижа се грижи неговата сопруга Корина. Корина Шумахер Во …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Михаел Шумахер со новата фотографија повторно го привлекла вниманието на јавноста!

Ќерката на легендарниот Михаел Шумахер на својот профил на Инстаграм објавила нова фотографија, која инаку е полна со фотографии од нејзините сакани коњи, а фановите не можат да веруваат колку изгледа како нејзиниот славен татко, кој изминативе седум години се бори за сопствениот живот. View this post on Instagram Happy …

Повеќе »

(ВИДЕО) Историја на контроверзни реклами: Господе боже, за што ли размислувале?

Во желбата да бидат различни и да го привлечат вниманието на клиентите со провокативно рекламирање, производителите на автомобили честопати го губат компасот. Контроверзната фотографија што Ауди ја повлече по реакциите на социјалните мрежи е само една во низата проблематични реклами за кои автомобилските компании не се прославија. Пред само неколку …

Повеќе »

Жан Тод повторно за Шумахер: „Светот наскоро повторно ќе го види шампионот!“

Откако е во својот дом во Швајцарија нема скоро никакви инфрмации за неговата здравствена состојба, а сопругата Корина се грижи никој да не го наруши семејниот мир како и опоравувањето на нејзиниот сопруг, Михаел Шумахер. Легендарниот пилот од формула 1, Михаел Шумахер веќе подолго време се бори за живот и …

Повеќе »

Хамилтон доминантно до израмнување со Шумахер

Британскиот автомобилистички ас Луис Хамилтон од тимот на Мерцедес победи во неделата на трката за Големата награда на Унгарија, третата годинешна трка од Светското провенство во класата Формула 1. 'Get in there Lewis' 🎧🗣 An eighth win in Hungary for @LewisHamilton – and he takes top spot in the driver …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Михаел Шумахер испратил емотивно писмо до јавноста

На 29. декември 2013. година, Михаел Шумахер сериозно се повреди додека скијал на француските Алпи. Тој не се има појавено во јавноста од тој ден, а семејството ги крие информациите за неговата состојба. “Тој е во најдобри можни раце и ние се трудиме да му помогнеме. Разберете нè, ​​ги следиме …

Повеќе »

Дали претчувствувал несреќа? Михаел Шумахер напишал тестамент во 2010. година: Поделил вистинско богатство!

Она што го кажал наликува на како ужасно предвидување Мајкл Шумахер, седумкратен шампион во Формула 1, доживеа сериозна несреќа на 29. декември 2013. година, кога ја повреди главата кога падна додека скијаше во Франција. Тој не е мобилен и додека јавноста не ја знае точната состојба на славниот возач, бидејќи …

Повеќе »

Фелипе Маса: „Знам како е Шуми, се надевам бргу ќе се врати на патеката!“

„Не се дружев со неговата сопруга Корина често затоа што не доаѓаше на трките. Треба да знаеме дека оваа состојба воопшто не е лесна. Ние мора да го почитуваме семејството, тие не сакаат да ги објават работите“, рекол Маса Поранешниот тимски колега на легендарниот Михаел Шумахер, Фелипе Маса, тврди дека …

Повеќе »