Tag Archives: михаел шумахер

(ВИДЕО+ФОТО) Излегол трејлер за филмот за Шумахер – содржи и досега невидени снимки

Нетфликс објави трејлер за филм за Михаел Шумахер, кој треба да се емитува на таа платформа од 15 -ти септември. Филмот ќе се базира на неговата долга кариера, но и на неговиот приватен живот. Веќе во трејлерот можеме да видиме дека свој придонес во филмот ќе имаат и таткото на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Филм за Шумахер кој е поддржан и од неговото семејство

Од несреќата што му се случи на скијање, речиси ништо не се знае за Михаел Шумахер. Тоа би можело (можеби) да се промени наскоро. Нетфликс ја најави премиерата на филмот за Михаел Шумахер за 15. септември оваа година. SCHUMACHER – the first film supported by his family – gives unique …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството Шумахер се сели на остров – купиле луксузен имот

Михаел Шумахер е во тешка состојба дури и’ по осум години од несреќата на скијањето, а неговото семејство одлучило да преземе нови чекори. Тие купиле, за околу 3. милиони евра,купиле имот во Мајорка. Семејството купило 13 хектари во елитниот дел на островот Порто Андрач, а во близина на кој се …

Повеќе »

(ФОТО) До неодамна се’ беше тајна – Што знаеме сега за состојбата на Михаел Шумахер?

Михаел Шумахер, седумкратниот шампион во Формула 1, не се појавил пред камерите и пред јавноста од декември 2013. година, кога доживеа страшен пад на скијање. Оттогаш, информациите за неговата здравствена состојба се појавуваат само спорадично, што ни покажува во каква состојба е.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »

Семејството на Шумахер продава имот за да го плати неговото лекување

Михаел Шумахер, легендарниот возач на Формула 1, е во тешка состојба по скијачката несреќа во 2013 година, а сега се појавил уште еден проблем. Поради огромните трошоци за лекување, неговата сопруга Корина била принудена да ја огласи продажбата на луксузен имот на кој таа и нејзиниот сопруг некогаш сонуваа дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Семејството Шумахер во новиот документарец споделило ретки снимки од легендата на Ф1

Семејството на Михаел Шумахер во новиот документарец сподели ретки снимки од повредената легенда на Формула 1 Седумкратниот светски шампион е во медицински предизвикана кома откако претрпе катастрофални повреди на мозокот во несреќа на скијање на Француските Алпи во 2013 година. Состојбата и напредокот на 52-годишникот се чувани во тајност од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Формула 1: Историја – Хамилтон се изедначи со Шумахер!

Шестократниот светски првак Хамилтон во Германија го оствари својот седмни триумф сезинава, изминувајќи ја патеката за еден час, 35 минута и 49.641 секунди. Британскиот возач Луис Хамилтон од тимот на Мерцедес победи на трката за Големата награда на Ајфел на патеката Нирбиргринг во Германија во 11-та трка од годинешното Светско …

Повеќе »

(ФОТО) ФОРМУЛА 1 – Шумахер од Швајцарија го преселиле на Мајорка:„Михаел комуницира само со очи!“

МИХАЕЛ Шумахер повеќе не се опоравува во Швајцарија, туку во Мајорка. Неговата сопруга Корина таму во 2017 година за 30 милиони евра ја купила Вила Јасмин. Вилата претходно беше во сопственост на претседателот на Реал, Флорентино Перез, кој ова импресивно здание го изградил за својата сопруга Марија. Но, откако таа …

Повеќе »

Откриени сите детали за состојбата на Шумахер

Од тешката повреда на 29. декември 2013. година, здравствената состојба на Михаел Шумахер привлече големо внимание во јавноста, но има малку специфични информации што пристигнале од лекарите. Легендарниот возач на Формула 1 доживеа несреќа додека скијаше на француските Алпи, по што заврши во кома поради сериозни повреди на главата. Годините …

Повеќе »