Tag Archives: мигрена

Како вишокот маснотии влијае на органите? Мигрената се зголемува за 40. проценти!

Вишокот маснотии значително влијае на организмот. Естетиката не е единственото нешто што треба да ве загрижува кога станува збор за маснотиите во телото. Тие исто така можат да имаат негативен ефект врз органите како што се мозокот, јајниците, срцето … Како влијаат мастите врз телото? Маснотиите и главата Ризикот од …

Повеќе »

Банани за притисок а ако имате висок ШЕЌЕР јадете ја ОВАА намирница

Ако страдате од дијабетес, анемија, проблеми со менопаузата, мигрена, запек или имате невролошки проблем, јадете што е можно повеќе ‘ржан леб или снегулки од ‘рж. Оваа житарка е богата со витамини и минерали кои имаат повеќе ефекти врз одржувањето на здравјето. Нутритивните својства на ‘ржта се како пченицата и пченката, …

Повеќе »

Со едноставен трик се ослободила од болката која и го уништувала животот!

Доколку имате глабоволки важно е да го знаете трикот со помош на овошје. Имено, за борба против главоболки доволна е една банана. Една очајна жена одлучила да ја запре неиздржливата болка. „Почувствував јака главоболка која по којзнае кој пат ме разбуди и не сакав да пијам уште еден лек кој …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕВОЈКА 20. ГОДИНИ ТРПЕЛА НЕПОДНОСЛИВИ ГЛАВОБОЛКИ: Мислела дека има ТУМОР во мозокот а потоа дознала дека САМА СЕБЕ СЕ ТРУЕ!

Леа, Харисон (31) две цели децении страдала од мигрена, плашејќи се дека причината на неподносливи главоболки е тумор на мозокот. Дури во февруари годинава направила тест на крвта, што покажало дека Леа има нетрпеливост кон неколку групи намирници. „Обожавав да јадам макарони со сирење, тост со сирење, тестенини со сирење… …

Повеќе »

(Рецепт) Со овој народен лек, за кој продуктите секој ги има дома, моментално ќе ги излекувате главоболката и мигрената: Делува побрзо од било која таблета!

Луѓето кои патат од мигрена знаат дека тоа е ужасна болка од која, фактички, не можете да се избавите. Меѓутоа, клучниот збор тука е “фактички”. Мигрената може да ви го расипе денот, а што е уште полошо, не секогаш можете да ја победите со помош на лекови против болка. Но, …

Повеќе »

Ноќеска почнува зимското сметање на времето но носи и’ проблеми:Несоница, мигрена,зимска депресија!

Ноќеска, на 27-ми кон 28-ти овој ќе почне зимското сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се поместат еден час наназад, а допрва ќе се разгледува дали ова ќе биде претпоследно поместување на стрелките на часовниците, со оглед на тоа дека согласно донесената одлука во Европа да се укине промената …

Повеќе »