Tag Archives: метју пери

(ФОТО) Актерот од култните „Пријатели“ снимен во Лос Анџелес, неговата појава ги загрижила фановите

Метју Пери, актерот од култните „Пријатели“ е фотографиран пред својата куќа во Лос Анџелес, а изгледал прилично запоставено и уморно. Познатиот актер бил облечен во спортски панталони и широка сива маица, а неговата коса била разбушавена и изгледал прилично непрепознатливо. Иако неговиот изглед ги загрижил фановите, американските медиуми пренесуваат дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Метју Пери шокирал со изјавата: „Вистинските луѓе умираат, а Кијану Ривс сè уште оди меѓу нас“

Актерот Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер во серијата „Пријатели“, наскоро ќе ги објави мемоарите „Friends, Lovers, and the Big terrible Thing“ (Пријатели, љубовници и големата страшна работа). Мемоарите излегуваат на 1. ноември, а читателите ширум светот добиваат „на лажичка“ детали од книгата. Сите фанови на Чендлер Бинг едвај …

Повеќе »

(ВИДЕО) Метју Пери открил зошто раскинал со Џулија Робертс: „Беше премногу за мене!“

Популарниот Чендлер од „Пријатели“ актерот Метју Пери се отворил за неговото додворување на познатата актерка Џулија Робертс и открил зошто раскинал со неа. Пери раскажал дека нивната романса започнала откако актерката била поканета да се појави на ситкомот во 1995. година. Продуцентите го замолиле да стапи во контакт со неа …

Повеќе »

(ФОТО) Се свршил Чендлер од „Пријатели“

Холивудскиот актер Метју Пери се верил со својата 22-години помлада девојка Моли Хурвиц, пренесува „People“. Иако во мај ја прекинал двегодишната врска со менаџерката Моли Хурвиц, актерот решил да направи голем чекор. Овој пар ги решил своите проблеми, па решиле да запловат во брачното пристаниште. Метју Пери, кој се прослави …

Повеќе »

(ФОТО) Очувот на Метју Пери проговорил за неговата состојба:„Ужасно е кога луѓето ќе се разболат!“

АКТЕРОТ Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер во серијата Пријатели, ја загрижи јавноста со својот изглед во последните месеци. Иако многумина претпоставуваа дека запоставениот изглед на омилениот актер се должи на проблем со зависност, неговиот очув Кит Морисон откри дека Метју имал многу тешка операција на желудникот од која …

Повеќе »

(ФОТО) Премногу тажни фотографии на ѕвездата на „Пријатели“: Фатен како тешко оди и едвај дише па морал да се потпре на зграда…

Пропаѓањето на 50-годишната ѕвезда на „Пријатели“ е една од најтажните приказни во Холивуд. Станува збор за актерот Метју Пери кој беше голема sвезда што заработи големи пари заради споменатата серија, а исто така беше и тивкото страдање на многу жени. Сепак, славниот Чендлер тогаш започна со бурен начин на живот, …

Повеќе »

(ФОТО) Тажна вест за фановите на популарната серија: Корона вирусот го одлага новото собирање на „Пријатели“

Долгоочекуваното обединување на екипата на популарната серија „Пријатели“ е одложено поради пандемијата на корона вирусот… Специјалната епизода ќе биде снимена следната недела на првобитната сцена во Бурбанк, Калифорнија, а ќе се емитува во мај. Не е одреден новиот датум за снимање, а HBO Max одби да ја коментира новата ситуација. …

Повеќе »

(ФОТО) Се снимаат „Пријатели“: Глумците ќе добијат по 2,5 милиони евра!

НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од нив би можела да заработи помеѓу 2. и 3. милиони евра. Метју Пери (50) во почетокот на февруари ги излудел своите обожаватели на социјалните медиуми со само еден …

Повеќе »

(ФОТО) Момент кој сите го чекале: Шестмината од „Пријатели“ ќе се појават во нова ТВ авантура

Иако со години негираа и одбиваа да снимаат нови авантури, Рејчел Грин, Рос и Моника Гелер, Чендлер Бинг и Џои Трибијани наскоро би можеле да го доживеат враќањето на малите екрани. Странските медиуми ексклузивно носат вести дека целата актерска екипа се согласила на повторно обединување, а со идејата наводно се …

Повеќе »