Tag Archives: месо

(ФОТО) Софија Рајовиќ: Пробајте ја мојата супер диета – 8. до 12. кг. за еден месец

Таа е убава и атрактивна. Единствена мана и е што често мака мачи со килограмите. Зошто? Затоа што покрај глумата сака слатки. За среќа, пронашла диета која „може да ја преживее“. Доста е едноставна. Трае еден месец и суштината е да не се мешаат скроб, јаглени хидрати и протеини, а …

Повеќе »

(ФОТО) Кои продукти треба да ги миете а кои не пред консумирање

Навиките за миење одредени продукти, пред користење, е индивидулно и некко спонтано. Поради тоа ви донесуваме информација што да миете а што не пред користење. Малкумина знаат дека некои производи не само што не треба да се мијат пред да ги консумираме, туку миењето предизвикува штета и ширење на бактерии. …

Повеќе »

Американска диета за топење одвишни килограми!?

Ако од исхраната се исклучат јаглехидратите ќе го поттикнете организмот да се исчисти од наталожените масни наслаги. Оваа диета не пропишува конкретни оброци, ниту пак има потреба да ја мерите храната што ја консумирате. Што е најважно од се – нема да се чувствувате гладни! Таканаречената „Американска диета“ се заснова …

Повеќе »