Tag Archives: Меси

(ФОТО) Форбс ја објави листата на десетте најплатени спортисти, еве кој ја предводи

ЛИОНЕЛ МЕСИ, ѕвездата на ПСЖ и аргентинската репрезентација и за многумина најдобар фудбалер на сите времиња, беше најплатен спортист во изминатите 12. месеци со заработка од 125. милиони евра, објави американскиот магазин Форбс. Десетте спортисти со најголема заработка во тој период заедно се приближија до бројката од милијарди евра. Зад …

Повеќе »

L’Equipe ги објави платите на играчите на ПСЖ. Бројките се брутални!

Просечната бруто-месечна плата на играч на францускиот прволигаш ПСЖ е 990.000 евра, а најплатен бразилски напаѓач е Нејмар, со повеќе од четири милиони евра месечно, пишува во вторникот спортскиот весник Л’Екип. ПСЖ води во францускиот шампионат, но беше елиминиран во нокаут фазата од Лигата на шампионите од Реал Мадрид. Не …

Повеќе »

(ФОТО) Си заминуваат Рамос, Нејмар и Меси? Шпанците тврдат дека се подготвува распад на ПСЖ!

Испаѓањето од Лигата на шампионите од Реал Мадрид не престанува да ги повредува играчите, навивачите и челниците на ПСЖ. Новото разочарување во најголемото светско клупско натпреварување, единственото нешто за кое навистина се грижат сопствениците на клубот кога станува збор за освојување трофеи, предизвика земјотрес во Париз. Килијан Мбапе се уште …

Повеќе »

(ФОТО) 10. НАЈПЛАТЕНИ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ: Спортистите доминираат, глумците ги следат во чекор…

Славата и парите често одат рака под рака, а овие 10. најдобро платени познати личности го докажуваат тоа. Според магазинот GQ, на листата повеќето се спортисти. Кајли Џенер – 590 милиони долари Иако сè уште заработува од кариерата во реално шоу, главниот приход сепак доаѓа од брендот Kylie Cosmetics. Тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Месо во солзи се простил од Барселона

Сега, веќе поранешниот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, се прости од Барселона на прес -конференција. Финансиските и правните перипетии доведоа до разделба на Аргентинецот и каталонскиот клуб. Пред да каже збор, Меси попушти пред емоциите и плачеше. View this post on Instagram A post shared by Leo Messi (@messifanssi) Тој …

Повеќе »

(ФОТО) Рамос му порачал на Перез: „ПСЖ ми рече дека сака да не доведе мене и Меси!“

И’ покрај тоа што Реал Мадрид му нуди нов едногодишен договор со право на продолжување за уште една година, капитенот Серхио Рамос одбива да потпише со актуелниот шампион на Шпанија. Првенствено затоа што клубот не сака веднаш да му даде двегодишен договор, а потоа и затоа што сака да му …

Повеќе »

ФИФА ги избира најдобрите за 2020 година: Од Ван Дајк до Роналдо

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го објави потесниот избор на кандидати за најдобар играч на светот во 2020 година. Кандидати се Тијаго Алкантара, Кристијано Роналдо, Де Брујн, Роберт Левандовски, Садио Мане, Килијан Мбапе, Лионел Меси, Нејмар, Серхио Рамос, Мохамед Салах и Виргил ван Дајк. Номинирани за најдобар голман се Алисон Бекер, …

Повеќе »

Зидан се огласил за најавата дека Меси заминува од Барселона

Најслушаното шпанско радио Cadena Ser синоќа објавил ексклузивна информација дека Лионел Меси ги прекинал преговорите за нов договор со Барселона. Договорот на Меси со Барса му истекува на 30.јуни 2021. година, па според сите прилики во клубот чиј симбол е, најдобар стрелец и играч во историјата после 20. години може …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меси полудел по дуелот со стоперот на Севилја, му се внесол во лицето и го фрлил на тревата

СЕВИЛЈА и Барселона го одиграа дербито од 30-то коло од Ла Лига пред празните трибини на стадионот „Рамон Санчез Пижуа“ во Севилја. Натпреварот заврши без голови, но на теренот не беше баш мирно. Се играло судиското продолжување за првото полувреме кога, по еден фаул над него, Меси ја изгубил контролата,подивел …

Повеќе »