Tag Archives: месец на раѓање

Во овој месец се раѓаат најголемите заводници – што открива месецот на раѓање за мажот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите тврдат дека месецот на раѓање кажува многу за карактерот на мажот и неговите навики. Маж роден во јануари: Мажите родени во јануари имаат неверојатно силна волја. Тие се …

Повеќе »

Месецот во кој сте родени открива какви сте во КРЕВЕТ!

Месецот во кој сте родени крие некои интимни тајни за вашиот сексуален живот, фантазии и вештини во кревет. Како и со сите други особини, датумот на раѓање одредува какви сте во кревет, што сакате и за што сонувате. Во продолжение дознајте што открива вашиот месец на раѓање за вашиот сексуален …

Повеќе »

Месецот на раѓање открива каков партнер ви треба

Ѕвездите можат да откријат многу, дури и каква личност би ѝ била најпријатна на вашата астро комбинација. ЈАНУАРИ – Одвреме-навреме ќе ви се појави маж, кој ќе го препознаете по силните амбиции и љубовта кон работата. Токму затоа што и самиот сте такви. Знаете кои се вашите соништа и дефинитивно …

Повеќе »

Што вели РОДЕНДЕН за вашиот сексуален живот? Еве кога се родиле НАЈСТРАСНИТЕ луѓе!

Секој месец на раѓање носи со себе нов и различен сензибилитет на личноста. Месецот на раѓање може да каже многу за вашата личност, барем така велат астролозите. А каква е врската помеѓу месецот на раѓање и сексуалните активности, погледнете во текстот подолу. Какви сте во креветот? Јануари Луѓето родени во …

Повеќе »

ХОРОСКОП САМО ЗА ЖЕНИ: Во кој месец си родена таква ти е судбината!

Месецот на раѓање, најверојатно, влијае на вашиот карактер, дури и повеќе од хороскопските знаци. Нема сомнение дека темпераментот, карактерот, судбината на жената не зависи само од нејзиното воспитување и моментите на нејзиниот живот. Раѓањето, во одреден месец, може да каже многу за една жена: Јануари Во овој месец се раѓаат …

Повеќе »

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Месецот на раѓање одредува каков карактер ќе имате – тврдат астролозите!

Велат дека месечот на раѓање многу влијае на карактерот на секоја личност. Погледнете ја деталната анализа на вашиот карактер според месецот во кој сте родени! Јануари Ако сте родени во јануари, вашиот владејачки број е 1. Вие сте независни и родени лидери. Имате потреба да се истакнете и сте познати …

Повеќе »

Месецот на раѓање открива од што ќе се разболувате!

Месецот во кој сте родени открива не само за вашата личност, животен пат туку и од што најмногу, можете да, се разболувате. Јануари: Висок крвен притисок Срцеви заболувања Февруари: Малиген тумор на бели дробови или на бронхиите Давење Март: Срцеви болести Проблеми со циркулацијата Април: Болки во гради Болести со …

Повеќе »

Месецот на раѓање открива од што ќе се разболувате!

Месецот во кој сте родени открива не само за вашата личност, животен пат туку и од што најмногу, можете да, се разболувате. Јануари: Висок крвен притисок Срцеви заболувања Февруари: Малиген тумор на бели дробови или на бронхиите Давење Март: Срцеви болести Проблеми со циркулацијата Април: Болки во гради Болести со …

Повеќе »