Tag Archives: Мерцедес

(ВИДЕО+ФОТО) Формула 1 – ГН на Австралија: Фетел го покори „Алберт парк“, Хамилтон „само“ втор!

Новата сезона на Формула 1 донесе фантастичен старт за Фетел и Ферари. Тие триумфираа на Големата награда на Австралија во Мелбурн, Хамилтон кој ја имаше пол позицијата застана само на второто место на пиедесталот.Со тоа Фетел ја забележа 48. победа и 100. пиедестал во својата кариера. Формула 1 имаше возбудлив …

Повеќе »

Ќе ја поделат добивката: Мерцедес ги чести вработените со по 5.700 евра

Сопственикот на Мерцедес, компанијата Дајмлер, во 2017. продала рекорден број возила, а еден дел од профитот ќе биде уплатен на сметка на работниците… Годината која е зад нас бил бериќетна за сопствениците на Дајмлер, со оглед дека таа компанија во рамките на своите бренодви шорум светот испорачала рекордни 3,3 милиони …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Велевска се подновила со автомобил од 100.000 евра!?

Додека едни се жалат дека македонската естрада замира, други молчат и си „бркаат работа“. Една од нив е Елена Велевска која воведе некои нови правила меѓу колешките… Факт е дека познатата Елена Велевска е една од најплатените и најбараните пејачки кај нас и воопшто не е случајно што таа секогаш …

Повеќе »

(ФОТО) Светскиот првак шокиран со нападот во Бразил: Со пиштоли ограбиле екипа на Ф1

Членовите на шампионската екипа на Мерцедес на Формула 1 во пресрет на Големата награда на Бразил проживеале шокантно искуство. Новиот првак на светот, Луис Хамилтон, открил дека членовите на неговиот тим синоќа во Бразил биле ограбени, а напаѓачите им се заканувале со пиштол. Хамилтон приказната ја објавил на Твитер, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Формула 1: Хамилтон славел, Мерцедес го освоил насловот, а Усеин Болт ги забавувал!

Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на САД, Светското првенство на Формула 1 возена на патеката во Остин, второто место го зазел Себастијан Фетел (Ферари) додека трет бил Финецот, Кими Раиконен (Ферари). RACE REPORT: @LewisHamilton wins in Austin as Vettel keeps title hopes alive >> https://t.co/f33sRAqoTo #USGP …

Повеќе »

Хамилтон најбрз и на вториот тренинг во Остин

Британецот зад себе го остави Макс Верстапен кој постигнува се подобри времиња како наближува крајот на сезоната во Формула 1 шампионатот. На вториот тренинг во Остин, возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон повторно беше најдобар. Британецот зад себе го остави Макс Верстапен кој постигнува се подобри времиња како наближува крајот на …

Повеќе »

(ФОТО) Нема да поверувате колку заработува Роџер Федерер!

Неуништивиот Роџер Федерер и понатаму е неприкосновен владетел во светот на тенисот. Швајцарецот е моментално четврти играч на светот, но воедно е и, 12. година по ред, најплатен тенисер на АТП турот. Магазинот ФОРБС објавил листа на најплатени светски спортисти во 2017. година. Водечки е, очекувано, Кристиано Роналдо со 93. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сингапур: Победа за Хамилтон, катастрофа за Ферари

Луис Хамилтон не можеше да посака подобра трка во Сингапур. Британецот победи а неговиот конкурент за титулата, Себастијан Фетел не ја заврши трката Мерцедес цел викенд заостануваше зад Ред Бул, а по вчерашните кавлификации и зад Ферари, па на Луис Хамилтон му требаше чудо за да стигне до победа. Британецот …

Повеќе »

(ФОТО) Хамилтон лесно ја освоил Монца, Фетел повеќе не е водечки возач во Формула 1

Луис Хамилтон на Големата награда на Италија ја остварил својата 59. победа во кариерата, а Валтери Ботас со второто место на Мерцедес му донел двоен триумф оваа недела. Третопласираниот Себастијан Фетел ја загубил водечката позиција во вкупниот поредок и сега зад британскиот ривал заостанува три поени… RACE REPORT: Hamilton dominates …

Повеќе »