Tag Archives: Мерцедес

(ФОТО) Јокиќ купил „ѕвер“, искеширал 250.000 евра

Никола Јокиќ, најдобриот кошаркар во Србија и предводник на Денвер Нагетс, по исцрпувачката сезона каде што го водеше својот тим до финалето на Западната конференција, моментално ужива на одмор во родниот Сомбор, и решил да се почести со нов автомобил. Кошаркарскиот мајстор Никола Јокиќ е голем љубител на коњите, но …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со Мерцедес се излизгал во бензинска: Понел се пред себе

Возачот на Мерцедес изгубил контрола над возилото и застанал на бензинска пумпа, буквално. Несреќата се случила на автопатот А20 кај Свонли, Велика Британија. Непланираното запирање на бензинската пумпа е последица на губење на контролата врз возилото, што се случи кога Мерцедес изгубил контакт со земјата и се лизнал при преминување …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мерцедес тестира лимузина од 800 КС – премиера на крајот на годината

Новиот автомобил од Мерцедес бил фатен на НАЈФАМОЗНАТА германска патека. Откако Porsche Panamera Turbo S ја презеде титулата за најбрз премиум седан во Mercedes, работата на одговорот е во полн ек. И тој ќе биде крајно брутален. Неговото име е AMG GT 73 и стои над GT 63 кој со …

Повеќе »

(ФОТО) Ваква Ц-класа на Мерцедес сеуште не сме виделе

„Г-класата“ на Мерцедес досега е изработена во низа варијанти, како што се „4×4 squared”, „6×6” i или „landaulet”, но пред вас сега е „Проектот Gelandewagen“, кој за прв пат ја претставува познатата „коцка“ во „стрит“ тркачка верзија. Ова многу невообичаено издание на грубиот теренец на Мерцедес ја претставува заедничката визија …

Повеќе »

ФОРМУЛА 1 – Потоп на фаворитите во Монца: Гасли дојде до првата победа во кариерата

Ферари уште еднаш се обрука Големата награда на Италија на патеката Монца донесе уште една интересна трка. Накратко, станува збор за потопот на фаворитите, пред сè возачот на Мерцедес, а потоа и на Ред Бул. на изненадување на сите, победник за прв пат во кариерата е Пјер Гасли, Французин во …

Повеќе »

ПРЕСУДА – На „Мерцедес“ можеби му е забранета продажба во Германија!

Финската „Нокиа“ го тужела германскиот гигант за неовластено користење патенти… Веста најпрво ја пренесе агенцијата „Блумберг“, а потоа и сите други, особено специјализираните медиуми на Запад! Толку неверојатно што треба да пронајдете барем два извори за да бидете сигурни дека ова не е некоја, сега толку вообичаена шега на социјалните …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОЧЕКУВАНО – Снимка која го обиколи светот: Мечка му пришла на автомобилот и ја отворила вратата, а потоа следел ПРЕСВРТ!

Хозе Луис Рамос и неговите пријатели решија да поминат релаксирачки викенд во природа во Каролина. Но, не било сè мирно како што се надевале. Имено, додека тие биле во викендичката, а нивните автомобили напред, некој решил да ја искористи можноста. Тоа била мечка, која одлучила малку подобро да го запознае …

Повеќе »

(ФОТО) Се продава Мерцедес чиј сопственик е Мајкл Џордан: Цената е интересна!

Со децении, MERCEDES како концепт за луксузен автомобил е особено популарен во Америка, каде што го сакаат многу спортисти. Меѓу нив е и Мајкл Џордан. Престижниот Мерцедес некогаш беше во сопственост на познатиот кошаркар. Иако станува збор за автомобил од 1996. година, дотичниот примерок е сè уште престижен. И во …

Повеќе »

(ВИДЕО) BMW M3 Touring против AMG C63 S Estate

Carwow ни носи нова трка за забрзување. Добар ден, пристигна нова трка за забрзување во која германските возила ја „играат“ главната улога – Mercedes C63 S Estate и BMW M3 Touring. Значи, Мерцедес има 4.0-литарски V8 мотор, кој може да произведе 510 КС и 700 Nm максимален вртежен момент, има …

Повеќе »