Tag Archives: Мерцедес

(ВИДЕО) Со Мерцедес влетал на патеката и веднаш направил судар

Возењето по Нирбургринг за овој возач траела само две секунди. Сообраќајните несреќи не се невообичаени на Нирбургринг, особено кога на патеката пристигнуваат неискусни возачи со моќни автомобили. Откако автомобилот „ќе се смири“ и се почитуваат неговите перформанси, треба да ја научите патеката, да вртите по кривина и дури потоа да …

Повеќе »

(ФОТО) Ботас најбрз а во недела ќе тргне како последен

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас, беше најбрз во квалификациската спринт трка во саботата на патеката Монца по 18. круга, но во неделата ќе стартува последен на гридот поради стратешката одлука на неговиот тим. Макс Ферстапен од Ред Бул, кој беше втор во спринтот, ќе стартува од првата позиција в недела …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Официјално: Расел е новиот возач на Мерцедес!

Џорџ Расел е новиот возач на Мерцедес, тој ги откри тие информации на неговите социјални мрежи. Алфа Таури успеа да задржи двајца од своите возачи, Пјер Гасли и Јуки Цунода, за следната сезона, а набргу потоа Мерцедес ги објави плановите за следната година. Нов колега на Луис Хамилтон ќе биде …

Повеќе »

(ФОТО) Нов Citan: Еве што нуди знакот на Мерцедес за помалку од 20.000 евра

MЕРЦЕДЕС премиерно ја претстави новата генерација модели на Citan, која ќе понуди и електрична верзија. Соработката помеѓу Мерцедес и Рено продолжува, и ова е најновиот доказ. Имено, Citan е близнак на моделот на Renault Kangoo, и ќе остане запаметен како последниот комерцијален Мерцедес со класични мотори. Очекувано, моделот е визуелно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кристијано Роналдо добил скап роденденски подарок – „Brabus G Class“

Кристијано Ронално за роденден добил феноменален автомобил, повторно „Мерцедес“ и повторно од Џорџина… Кристијано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери на сите врамиња. Тој на социјалните мрежи се пофали со прекрасниот автомобил кој оваа зима го добил од девојката за роденден. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

FP2: Одговорот на Мерцедес – Валтери и Луис пред Макс

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас беше најбрз на вториот тренинг за Големата награда на Унгарија. За разлика од првиот тренинг, во кој најдобро време постигна Макс Ферстапен од Ред Бул, овојпат Мерцедес, предводен од Ботас, доминираше на патеката Хунгароринг. Финецот постигна време од 1:17.012, додека второто место му припадна на …

Повеќе »

(ФОТО) Хамилтон го продолжил договорот со „Мерцедес“

Луис Хамилтон потпиша нов, двегодишен договор со Мерцедес и ќе остане во тој тим најмалку до 2023 година. Ова значи дека седумкратниот светски шампион ќе се натпреварува во Ф1 караванот барем додека не наполни 38. години. Претходниот договор Британецот го потпиша во февруари, но тој важеше само една година. View …

Повеќе »

Одличниот Ферстапен го победи Хамилтон со оружјето на Мерцедес!

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, триумфираше на трката за Големата награда на Франција, седмата трка од годинашниот шампионат во Формула 1. 💪#FrenchGP 🇫🇷 @Max33Verstappen pic.twitter.com/t3Yaa4Pxby — Formula 1 (@F1) June 20, 2021 Младиот Холанѓанец ја забележа третата победа оваа сезона на патеката „Пол Ричард“, и 13. во својата кариера, …

Повеќе »

Мерцедес повлекува 342.366 автомобили

Mercedes-Benz во САД повлече 342.366 нови возила во САД. Mercedes-Benz повлече 342.366 нови возила во САД бидејќи инсталираниот мултимедијален софтвер MBUX може да ги затемни екраните или да се рестартира по стартувањето на моторот, како и правилно да не ја прикажува сликата од помошната камера, пишува Автоблог. Според документите доставени …

Повеќе »