Tag Archives: Мерцедес

(ФОТО) Will.i.am го покажал уникатниот Мерцедес

МНОГУ им олесна кога дознаа дека ќе биде произведен само еден примерок.Flip веќе е прогласен за несакано дете на G-Class и SLS Gullwing и според се судејќи, брзо ќе замине во заборав. Тоа е дело на AMG, на кое работеше музичарот will.i.am, а кој премиерно ќе биде прикажан на Гран …

Повеќе »

(ВИДЕО) Mercedes најавува уникатен автомобил од соништата

Премиерата е за неколку дена. Иако првите рендери навестуваа дека G-Class може да има врска со овој автомобил, најновото видео откри сосема поинаков правец. Мерцедес објави серија на огласни рендери за да го зголеми интересот за новиот уникатен автомобил. Создаден е во соработка со музичар познат како Will.I.Am и е …

Повеќе »

(ФОТО) Рутински триумф на Ферстапен, колапс на Ферари во Имола!

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, оствари доминантна победа на Големата награда на Емилија Ромања, четвртата трка од овогодинешниот шампионат во Формула 1. Актуелниот шампион го забележа вториот триумф сезонава на патеката „Енцо и Дино Ферари“, а 22. во кариерата, со 16 .секунди предност пред тимскиот колега Серхио Перез. Тие …

Повеќе »

ВОЛФ ОПТИМИСТИЧЕН – Во Мерцедес опуштено гледаат на дебаклот во новата сезона: „Боли, но уживам бидејќи ќе бидеме многу подобри!“

Шефот на Мерцедес, Формула 1 тимот – Тото Волф вели дека е фрустрирачки да се види колку неговиот тим заостанува зад Ферари и Ред Бул, но дека од друга страна тој ужива во предизвикот да го врати својот тим меѓу најдобрите. Колку е нетипична моменталната ситуација во Формула 1 за …

Повеќе »

„Мерцедес“ на работниците им исплатил рекордни бонуси

КРАЈ е на годината, што значи дека вработените во компаниите со најдобри резултати ќе добијат значителни бонуси. На врвот се претставници на германската автомобилска индустрија, каде Порше со години доминира со рекордни бонуси. Годинава сериозно му конкурира на Мерцедес, чии над 100.000 вработени веќе можат да отвораат шампањ. Daimler и …

Повеќе »

(ФОТО) Навредениот Сер Хамилтон ја завршува кариерата?

Од тимот на Мерцедес ни пристигнуваат изненадувачки вести. Седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон е толку разочаран што прашање е дали ќе продолжи да вози во најбрзиот тркачки циклус, изјавил првиот човек на Мерцедес, Тото Волф. Волф изјавил дека Хамилтон и целиот тим се разочарани од случувањата во Абу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете го „автомобилскиот тенк“ во кој ќе се вози германскиот канцелар

ГЕРМАНСКИОТ канцелар Олаф Шолц доби право да користи специјален автомобил кога ја презел функцијата.Тоа е гордоста на германската автомобилска индустрија и според многумина најдобриот автомобил во светот – класата на Mercedes S. Мерцедес беше избран од сите канцелари од 1949. до 1998. година. Во 1998. година, Герхард Шредер ги избра …

Повеќе »

ИСТОРИЈА – Борба до самиот крај: Хамилтон од 10. место до победа!

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи на трката за Големата награда на Бразил. Неговиот главен конкурент во борбата за титулата Макс Ферстапен во Ред Бул го освои второто место. FROM 10TH TO FIRST, LEWIS HAMILTON WINS!! 🤩 What a race from the incredible @LewisHamilton, what a race 👏 He brings …

Повеќе »

(ФОТО) Регистерската табличка на Мерцедесот го насмеала Фејсбук, пишуваат: „Може да се врати во село!“

НА ПОПУЛАРНАТА страна „Дневната доза на просечен Далматинец“ на Фејсбук, се појави фотографија од регистрација на автомобил, која насмеа многумина следбеници на страницата. Имено, како што може да се види на фотографијата, на црниот Мерцедес со германски регистарски таблички има букви кои го формираат зборот „брајо“. „Брајо купил Мерџо“, е …

Повеќе »