Tag Archives: Мерцедес

Одличниот Ферстапен го победи Хамилтон со оружјето на Мерцедес!

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, триумфираше на трката за Големата награда на Франција, седмата трка од годинашниот шампионат во Формула 1. 💪#FrenchGP 🇫🇷 @Max33Verstappen pic.twitter.com/t3Yaa4Pxby — Formula 1 (@F1) June 20, 2021 Младиот Холанѓанец ја забележа третата победа оваа сезона на патеката „Пол Ричард“, и 13. во својата кариера, …

Повеќе »

Мерцедес повлекува 342.366 автомобили

Mercedes-Benz во САД повлече 342.366 нови возила во САД. Mercedes-Benz повлече 342.366 нови возила во САД бидејќи инсталираниот мултимедијален софтвер MBUX може да ги затемни екраните или да се рестартира по стартувањето на моторот, како и правилно да не ја прикажува сликата од помошната камера, пишува Автоблог. Според документите доставени …

Повеќе »

(ФОТО) Први фотки од најлуксузната лимузина на струја: Мерцедес EQS

Мерцедес денес ја претстави кабината на својот прв целосно електричен седан – EQS, кој многумина го сметаат за најлуксузниот електричен модел денес. Најлуксузниот Мерцедес го доби третото продолжение. После S-Class и Maybach, доаѓа електричниот EQS, и ова е првиот поглед во неговата кабина. Веднаш на самиот почеток да се разјасни …

Повеќе »

(ФОТО) Мерцедес поради грешка повлекол повеќе од милион возила

MERCEDES-BENZ ќе повлече 1.292.258 возила поради дефект во системот за итни повици. Германскиот автомобилски гигант утврди дека, во некои од нивните возила, привремен прекин во напојувањето на модулот за комуникација предизвикан од сообраќајна несреќа може да испрати погрешна локација на возилото до базата, изјави портпаролот на компанијата за „Инсајдер“. Тој …

Повеќе »

Луис Хамилтон останал во Мерцедес за плата од 40. милиони фунти

Луис Хамилтон потпишал нов мултимилионски договор со Мерцедес. Британецот, седумкратен светски шампион, ќе вози барем уште една сезона во таборот на „Сребрените стрели“ – за годишна плата од 40. милиони фунти! Тоа е за пет милиони повеќе од претходниот договор, што дополнително ќе го мотивира 35-годишниот Луис во намерата да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЧИТУВАЊЕ НА ПРОПИСИ: Со Мерцедес кочел пред трактор – си добил што заслужил!

На социјалните мрежи кружи видео од Полска, на кое се гледа како возач на трактор снима не многу паметен возач на патот. Возачот на Мерцедесот намерно закочил пред тракторот за да му покаже дека го кочи сообраќајот. Но, трактористот, кој го снимал инцидентот, веднаш му дал до знаење да не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Луис Хамилтон после работа го вози најбараниот автомобил на светот

КОГА работите за Мерцедес, службениот автомобил не може да биде лош. А кога сте Луис Хамилтон, имате чест да ги возите најдобрите автомобили во светот. Откако неодамна ја тестираше новата С-класа, седумкратниот светски шампион во своето слободно време вози едно од најбрзите автомобили на денешницата. А такво е навистина тешко …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ферстапен недопирлив на затворање на сезоната во Абу Даби

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, триумфираше на трката за Големата награда на Абу Даби, со што заврши годинешниот шампион во Формула 1. Холанѓанецот ја забележа втората победа оваа сезона на патеката „Јас Марина“, и вкупно 10-та, и со тоа стана првиот возач кој не ги брани боите на Мерцедес, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еве што мисли Луис Хамилтон за новата С класа

Претставена е НОВА генерација на, според многумина, најдобриот автомобил на светот, а досега автомобилот го тестираа бројни познати личности, вклучувајќи го Ф1 шампионот и ко-основач на Nvidia Првиот дел од видеото го презентирал седумкратниот Ф1 шампион Луис Хамилтон, кој бил многу импресиониран од новата S-класа. Очекувано, со оглед на тоа …

Повеќе »