Tag Archives: мерјем узерли

(ФОТО) Хурем на Канскиот фестивал открила повеќе отколку што треба

Мерјем Узерли, славната Хурем од „Сулејман Величествениот“, на фестивалот во Кан покажала повеќе отколку што е примерено. Глумицата на црвениот тепих прошетала во прозирен фустан и присутните ги оставила со зината уста. Минатата година глумицата со турско-германско потекло се појавила во Кан носеји фустан со длабок шлиц и уште подлабоко …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем објавила преслатка фотка и ги разнежнила фановите

Турската глумица која се прослави со улогата на Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“ ги разнежнила своите следбеници на Инстаграм објавувајќи фотографија од себе и петгодишната ќерка Лара. Турската глумица исклучително е врзана за својата ќерка бидејќи за време на бременоста минувала низ приватна драма поради била во тешка депресија. View …

Повеќе »

(ФОТО) „Беше поубава пред операциите“: Хурем покажала фотографија од 16. години!

Турската глумица Мерјем Узерли, најпозната по улогата на султанијата Хурем, покажала како изгледала со 16. години. „Sweet 16″, напишала глумицата покрај фотографијата за која добила повеќе од 160. илјади лајкови и бројни комплименти. Иако некои забележале дека на фотографијата има неоправилен нос, бројни фанови биле полни со комплименти за нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) Славната Хурем во бикини без грам шминка: Потполно природен изглед!

Откако глумицата со турско – германско потекло, Мерјем Узерли, која во мега серијата „Сулејман Величествениот“ го оживеа ликот на Хурем, пред неколку месеци ги покори црвените теписи во Кан, а сега се спуштила на песочните плажи на Малдивите… На Малдивите убавата Турчинка се одмора, а судејќи според фотографиите кои ги …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славната Хурем живее потполно опуштено: Се вози со градски превоз, сама ја одгледува ќерката…

„Не ми се битни ниту парите, ниту славата, само да живеам во мир со себе и моето девојче…“ Мерјем Узерли, ѕвезда на мега популарната серија „Сулејман Величествениот“ која ја „оживеала“ султанијата Хурем, е една од најпопуларните турски глумици. Вон филмските студиа и мимо гламурот кој се врзува за нејзината професија, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонија ја обожуваше во улогата на Хурем: Ја препознавате ли во ова издание од Кан?

Убавицата која со улогата на Хурем во „Сулејман Величествениот“ го восхити регионот на црвениот тепих во Кан бил непрепознатлива. Мерјем Узерли како и многу други познати личности моментално се наоѓа во Кан, а се појавила на премиерата на филмот на Спајк Ли. Premiere of Spike Lee 🎉 #cannes #cannesfilmfestival Styling …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем критикувана за облеката на црвениот тепих во Берлин!

„Таа изгледа слатко, облечена во склад со годините. Тоа не е спорно ако вака облечена оди да прошета преку ден…“ Мерјем Узерли која нашата публика ја засака по улогата на Хурем во серијата „Сулејман Веичествениот“ била во Германија, на филмскиот фестивал ва Берлин, да го промовира својот нов филм, „Place …

Повеќе »

(ФОТО) Шокантно признание на Хурем: „Сакав да исчезнам, сакав да ме нема, да сум мртва!“

Тешко ја поднесувала славата со која се здобила со улогата на Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, а сето тоа се одразило на нејзиното здравје. Дури помислувала и’ на самоубиство… Мерјем Узерли (34) никогаш не криела дека нејзиниот живот не бил лесен. И покрај тоа, глумицата со германско и турско потекло …

Повеќе »

(ФОТО) Мерјем Узерли: Убавата „Хурем“ никогаш немала среќа во љубовта, а била и камшикувана…

Минатата година се свршила за бизнисмен, но среќата не траела долго. Сопственикот на компанија за изнајмување јахти поради неа од Турција се преселил во Берлин, но двојката во октомври ја раскинала свршувачката… Мерјем Узерли е родена на 12, август 1983. година во германскиот град Касел, во мешан брак на мајка …

Повеќе »