Tag Archives: менопауза

Немале СЕКС 14 години и уште се сакаат: „Водевме љубов до зори, сега ги облекуваме чизмите и…“

Дали среќниот брак е тесно поврзан со бројот на сексуални односи во текот на заедничкиот живот и дали е неопходно да се има желба за секс за да се каже дека имате добар брак, се само дел од прашањата на кои одговараат сопружници од ОК. Клер и Џон се запознале …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА НЕ Е ТОЛКУ РЕТКА ПОЈАВА – МАЖОТ МЕ МАМЕШЕ СО ДЕВОЈКА (24) ДОДЕКА МУ ПИШУВАВ ПИСМО ЗА МОЈАТА МЕНОПАУЗА: Водителката проговорила за НАЈГОЛЕМОТО ПОНИЖУВАЊЕ во животот

Поранешната британска ТВ водителка Антеа Тарнер открила дека му напишала писмо на својот поранешен сопруг Грант Боуви во кое го моли да има разбирање за нејзината менопауза што влијае на нејзиното однесување – не знаејќи дека во тоа време ја изневерувал со 24-годишна девојка. 62-годишната водителка објаснила дека нејзините тогашни …

Повеќе »

Кардиолог открива: Кога нагло се зголемува ризикот од срцеви заболувања кај жените?

Срцевите болести остануваат водечка причина за смрт кај мажите и жените ширум светот. Овие состојби може да вклучуваат коронарна артериска болест, срцев удар и други дијагнози. Сепак, ризикот од развој на срцеви заболувања е различен за мажите и жените. Возраста може да биде значаен фактор. Холандска кардиолошка студија покажува дека …

Повеќе »

СЕМКИТЕ ОД ТИКВА НЕ ТРЕБА ДА БИДАТ ПОВРЕМЕНА УЖИНА: Нема нешто што го немаат, само ВОЛКУ грамови дневно ќе ви решат многу проблеми!

Научниците и лекарите се согласуваат, особено психолозите, дека грицкањето семки го подобрува нашето расположение, но исто така велат дека тоа не е сè што можат да направат за нас.Нема ништо лошо во семките од тиква: освен што го намалуваат стресот и анксиозноста, тие се способни да не заштитат од дијабетес, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Забременив на 48. и повторно на 49. Сега имам две мали деца и постојано сум уморна“

Мајката на две мали деца, сега во своите 50-ти, сподели видео на TikTok во кое објаснува колку е среќна што го родила првото дете на 48., а второто на 49., и рекла дека тоа го смета за нејзин благослов. @emmoments I need chat friends! Seriously. To keep me awake! #babiestiktok …

Повеќе »

Лекарка ги открила највкусните намирници за слабеење во средовечни години

ЗРЕЛИТЕ години носат многу промени кои се манифестираат во физичката и психичката состојба. Иако долго време се веруваше дека метаболизмот значително се забавува со возраста, ова е мала промена. Она што значително се менува и влијае на зголемувањето на телесната тежина е количината на движење. Промени во исхраната За жените …

Повеќе »

(ФОТО) Девојката на 15 години ВЛЕГЛА ВО МЕНОПАУЗА, а потоа ја дознала катастрофалната вест!

На само 15. години, менопаузата не било нешто што Аби Лејн мислела дека може да и се случи, па затоа бил катастрофален удар кога лекарите откриле дека таа започнала предвреме За некој во триесеттите, тоа би било неочекувано, а за тинејџерката Аби Лејн, тоа бил шокантен момент кога лекарите потврдиле …

Повеќе »

Овие намирници ги намалуваат проблемите во МЕНОПАУЗАТА

Проблемите со менопаузата може да имаат сериозни последици за секојдневните активности на жената. Секоја жена во педесетите се соочува со обилни промени во телото, но и вртоглави промени во расположението, а сето тоа е резултат на менопаузата. Менопаузата може да ја препознаете по топли бранови, промени во расположението, ноќно потење …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Напиток што треба да го пие секоја жена во МЕНОПАУЗА: Ги решава сите непријатни симптоми

Менопаузата е период во животот на секоја жена кога постои ризик да се соочи со различни непријатни симптоми како несоница, топлотни бранови, зголемено потење, дебелина, нагли промени на расположението, хормонална нерамнотежа итн. За да ги намалите непријатните симптоми на менопаузата и да уживате во овој период, важно е да применувате …

Повеќе »