Tag Archives: менхетн

Санта лед, 20. пати поголема од Менхетн, се одвоила од Антарктикот

Оваа голема санта мраз сега може да се движи во која било насока Огромна санта мраз со димензии 1.270 квадратни километри, или околу 20. пати поголема од Менхетен, се одвоила од Антарктикот, околу 10. години откако првпат била забележана пукнатина на ледената плоча „Брант“. Ваквите одвојувања на ледените плочи се …

Повеќе »

Смрт на Менхетн: Дипломатка од Македонија пронајдена мртва

Дипломатка од Македонија, која била испратена во постојаната мисија на земјата во ООН, била пронајдена мртва од полицијата во Менхетен со ремен околу вратот и две празни шишиња со антидепресиви, без траги на насилство. Според порталот Плусинфо, постои сомневање дека дипломатката од Македонија се самоубила на новогодишната ноќ во нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) Облакодер со дупка или гигантска скулптура? Градба од 210. метри од која е тешко да се тргне погледот!

Името го добиле по конците што ги градат мускулните влакна во телото, па не е ни чудо што изгледа дека зградата „се врти“ исто како нив. Во иднина, Sarcostyle може да стане голема туристичка атракција во Њујорк – град што го посетиле дури 66. милиони домашни и странски гости во …

Повеќе »

(ВИДЕО) МЕНХЕТН ВО ПОТПОЛНА ТЕМНИЦА: Немало струја поради силната бура- Неверојатни снимки од Њујорк!

Поголемиот дел од Менхетен останал во мрак поради прекинување на струјата, додека десетици илјади жители на другите делови на Њујорк се уште се без електрична енергија заради минувањето на тропската бура „Исаијас“. Портпаролот на компанијата за електрична енергија „Konsolidejted Edison“ изјавил дека жителите на Харлем, како и горната западна и …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Ирина Шајк привлекува погледи и во прошетка со ќерката. Во прв план бујно деколте и микро мини

Супермоделот Ирина Шајк била снимена на прошетка во Менхетен во друштво на нејзината симпатична ќерка Леа Де Син од врската со актерот и продуцент Бредли Купер. Згодната Русинка за релаксираната прошетка, избрала се’ освен обичен стајлинг Во кожни детали од глава до пети, мини здолниште, груба јакна и Др. Мартинс …

Повеќе »

Почна судењето на продуцентот Харви Вајнстајн: Видно пропаднат и со дубак во судница!

Судскиот процес против американскиот филмски продуцент Харви Вајнстајн, обвинет за сексуално злоставување и напади почна денеска во Њујорк. Вајнстајн дојде на суд навреме, а првиот ден од судењето обично е посветен на технички работи. Петнаесетина жени се собрале пред судницата во Менхетен, вклучувајќи ја и американската актерка Розана Аркет, која …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МИЛИЈАРДЕРОТ ПЕДОФИЛ ВАЛКАНИТЕ ДЕЈСТВИЈА ГИ ИЗВРШУВАЛ ВО ЛУКСУЗНА ЗГРАДА НА МЕНХЕТН: Богати клиенти ги посетувале малолетните манекенки, а чест гостин бил и еден бивш премиер…

Пред продолжениот престој во затворот во Њујорк, сексуалниот престапник Jефри Епштајн уживал во некои од најексклузивните недвижнини на Америка. Неговите вили, ранчеви и приватниот остров се широко распространети, но она што малку се знае е дека осудениот педофил со децении мистериозната работа ја извршувал во станбена зграда на Втората авенија …

Повеќе »

Трагедија: Млад фудбалер на „Јувентус“ починал на тренинг

Страшна трагедија се случила на тренинг на младински камп на „Јувентус“. Во една сала во Менхетен, животот го загубил деветгодишниот Томасо Черазе. Детето висело и се истегнувало на рамката од голот, кога тој паднал врз него. Загубил свест и се гледало дека е многу лошо повреден. Веднаш бил пренесен во …

Повеќе »