Tag Archives: мемоари

(ВИДЕО) Го исполнила своето ветување – Мемоарите на полусестрата на Меган Маркл ги откриваат сите тајни: Светот на нозе, војвотката од Сасекс врие од бес!

Полусестрата на војвотката од Сасекс ги открива тајните на семејството Маркл на над 300. страници, сè за нивната раскината врска, но и за односите во кралското семејство Саманта Маркл (56), полусестра на Меган Маркл (39), ги завршила своите бомбастични мемоари „Дневник на агресивната полусестра на принцезара, прв дел“, што деновиве …

Повеќе »

Љубовницата на Витни Хјустон пишува мемоари во кои ќе изнесе детали за врската со пејачката!

Асистентката на несреќно починатата ѕвезда Витни Хјустон, Робин Крафорд (56) одлучила да проговори за нивната врска, во момоарите кои ги нарекла „Песна за тебе: Мојот живот со Витни Хјустон“. За нивниот однос не се говорело пред смртта на пејачката, но подоцна се’ се променило. Во документарецот „Витни“, кој излегол минатата …

Повеќе »

(ФОТО) Мишел Обама шокира со стилот: Се „појавила“ во блескави чизми но со книгата поставува и’ книжевни рекорди – 750.000 продадени примероци за еден ден!

„Мојата облека испраќа порака. Го искористив ова гостување и да им дадам прилика на младите дизајнери кои инаку не би имале толкаво внимание“, рекла Мишел Обама. Бившата американска прва дама, Мишел Обама (54) вчера ја шокирала јавноста со најновиот моден избор. Таа гостувала во Баркли центарот во Бруклин и разговарала …

Повеќе »

(ФОТО) Денес без проблеми, а некогаш сакала да се самоубие: Жизеле Бундцхен во „Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“ ги открива најинтимните детали од својот живот…

Се’ околу мене стануваше кафез, се чувствував како заробено животно и не можев нормално да дишам… Познатата бразилска манекенка Жизел Бундхен, преку својата нова книга со мемоари „Lessons: My Path to a Meaningful Life“ („Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“), открила многу детали од својот приватен живот. Книгата во …

Повеќе »

(ФОТО) Што и да допрат претвораат во злато: На што се’ Обами ќе заработат вистинско богатство!

Оваа година Обами ќе ги собират плодовите од својот труд. Наскоро би требало да стартува серијата инспирирана со нивните животи, а во ноември ќе излезат мемоарите на Мишел Обама кои се нејзина искрена исповед. Бившиот претседател на САД, Барак Обама, и неговата сопруга Мишел се во сериозни преговори со Нетфликс, …

Повеќе »

(ФОТО) Барак Обама преговара да сними серија за Нетфликс

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, преговара со Нетфликс да продуцира високо-буџетна серија, објави „Њујорк тајмс“. Изданието, цитирајќи луѓе запознаени со „разговорите во напредната фаза“, пишува дека „според услови на предложен договор, кој се уште не е финален, Нетфликс ќе им плати на Обама и неговата сопруга Мишел за екслузивна …

Повеќе »