Tag Archives: мекларен

(ФОТО) Нов McLaren P1? Не, чамец од милион долари

Невремето на Флорида донело ветрови од 240 км/ч , поточно во нејзиниот североисточен дел, додека неколку милиони луѓе беа евакуирани и преместени во други делови на државата. Жител на Флорида на социјалните мрежи го споделил случајот во кој неговиот модел McLaren P1 бил целосно уништен во налетот на страшната бура. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кој е побрз – стариот Ферари и помладиот МекЛарен?

Еден од најпопуларните модели на Ферари на сите времиња, култниот F40, ја измери својата моќ со Мекларен П1, кој е неколку генерации помлад. Како по правило, трките за забрзување не се толку забавни бидејќи, пред сè, завршуваат во рок од 10 секунди. За тоа кратко време, гледаме два автомобила како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кристиано Роналдо се пофалил со „ѕвер” од милион долари и ги воодушевил фановите!

Каква хистерија предизвика Кристиано Роналдо со снимката од автомобилот, доволно зборува и фактот дека за 20 минути веќе имал околу 20. илјади коментари од обожавателите на својата Инстаграм објава… Кристиано Роналдо е познат како страстен колекционер на скапоцени автомобили, а овој пат се почестил со возење на McLaren Senna. Роналдо …

Повеќе »