Tag Archives: меган маркл

(ВИДЕО+ФОТО) МНОГУМИНА СЕ ПОТРЕСЕНИ – ПРИНЦОТ ХАРИ И МЕГАН МАРКЛ ПОДГОТВУВААТ НОВ УДАР ЗА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО?! Ова што го направија сега предизвика лавина! Еве за што се работи!

Со новиот потег, принцот Хари и Меган Маркл поттикнаа шпекулации за уште едно интервју со легендарната Опра Винфри. Избеганата кралска двојка викендов ја посетил водителката во нејзината вила во Монтесито, а кога стигнале таму биле фатени од папараците. На ексклузивните фотографии кои ги објави DailyMail, Хари го вози автомобилот, Меган …

Повеќе »

(ФОТО) ПОВРЕДЕН – ПРИНЦОТ ХАРИ ОЧАЕН И БЕСЕН ПО ПРОСЛАВАТА НА КРАЛИЦАТА: Семејството му „послужило“ ЛАДНА ОДМАЗДА, а тој не може да се смири! Побарал ИЗВИНУВАЊЕ!

Експертот за кралското семејство и биограф, Анџела Левин, тврди дека принцот Хари бил многу, многу вознемирен што тој и неговата сопруга Меган Маркл главно биле игнорирани од другите членови на кралското семејство на прославата на платинестиот јубилеј на кралицата, пишува Mirror. – Бесниот принц Хари мисли дека треба да му …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хари и Меган во палатата, Елизабета на балкон, Луис ѕвезда на денот!

Денес, кралицата Елизабета одбележува цели седум децении владеење како првиот британски монарх кој поминал толку долго на тронот. Платинестиот јубилеј на кралицата е обележан со низа настани и свечености кои почнуваат денес и траат до недела. Се очекува милиони луѓе ширум Британија и светот да се приклучат на прославите во …

Повеќе »

Меган Маркл се обидела да се протурка да дојде во првиот ред на сцената, видеото е ХИТ!

На СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ почна да кружи видео од настанот во кој Меган Маркл се нашла во прилично непријатна положба. На поло турнирот, кој се одржа минатата недела во клубот Santa Barbara Polo & Racquet Club, победил тимот на принцот Хари, а Меган Маркл им се придружила на момците во подигнувањето …

Повеќе »

(ФОТО) Нови проблеми за војвотката – ТАТКОТО НА МЕГАН МАРКЛ ДОЖИВЕАЛ МОЗОЧЕН УДАР: Томас итно хоспитализиран, ја изгубил моќта на говор

ТОМАС Маркл денеска доживеал тежок мозочен удар, поради што го загубил говорот, пренесува Daily Mail. Тој сега е на итно лекување во американска болница. Според британскиот весник, Томас Маркл доживеал мозочен удар седум дена пред да го посети Лондон за да го прослави платинестиот јубилеј на кралицата. Daily Mail додава …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл како вистинска дама на Холивуд: Носела интересен летен стајлинг

Меган Маркл отсекогаш имала вкус… Меган Маркл и принцот Хари викендов беа домаќини на хуманитарен поло натпревар за да им помогнат на локалните организации. Војвотката изгледаше како вистинска дама облечена во интересна комбинација на облека, елегантна, но во исто време и адекватна за секојдневен, летен настан. View this post on …

Повеќе »

Принцот Хари и Меган Маркл едвај се спасиле – нивниот авион го погодил гром

Приватниот авион на Меган Маркл и принцот Хари во 2018. година бил погоден од гром, а штетата на авионот била толку голема што едвај го поправиле. Меган Маркл и принцот Хари еднаш, во текот на летото, едвај се спасиле живи. Кралската двојка летала за Амстердам на забава кога луксузниот „dasault …

Повеќе »

„Нетфликс“ ја откажал анимираната серија осмислена од Меган Маркл

„Нетфликс“ ја откажал анимираната серија Pearl, чиј креатор е Меган Маркл, пишува Page Six.Серијата долго време е во почетна фаза на создавање, а требало да ја прикаже фантазијата и историјата низ авантурите на 12-годишно девојче во секојдневните животни предизвици. Се вели дека „Нетфликс“ ја откажал серијата поради кратење на буџетот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Предвидувања на Доналд Трамп: „Меган и Хари ќе се разведат, ќе биде гадно – Никогаш не сум видел нешто слично!“

Во интервјуто со британскиот новинар Пирс Морган, Доналд Трамп се осврнал и на темата за Меган Маркл и принцот Хари. Познато е дека Трамп не е обожавател на британската војвотка, а во новото интервју изјавил дека верува дека кралицата треба да им ги одземе сите титули на внукот и снаата. …

Повеќе »