Tag Archives: меган маркл

Меган Маркл за неколку дена со кралицата успела во тоа за што на Кејт Мидлтон и требала една година!

Меган Маркл добила покана од кралицата Елизабета II. со неа да патува со кралскиот воз до Лестер, каде ќе присуствуваат на отворањето на културен центар, но ваквиот потег на кралицата бргу ги поттикнал гласините дека британската владетелка е понаклонета на бившата глумица отколку на Кејт Мидлтон. Имено, на Кејт и …

Повеќе »

(ФОТО) Нема мир – Таткото на Меган Маркл повторно во центарот на скандал:Еве зошто всушност не дошол на свадбата на ќерката!

Две недели после кралската венчавка медиумите не престануваат да се интересираат за таткото на Меган Маркл. Поради здравствени причини Томас Маркл не ја испратил ќерката до олтарот,а странските медиуми сега тврдат дека Томас се откажал од одењето на свадбата, бидејќи, наводно, од ќерката барал пари. Томас два пати ја контактирал …

Повеќе »

(ФОТО) Еве зошто Амал Клуни била на венчавката на Меган Маркл и принцот Хари

После преселбата во Лондон, бившата глумица, Меган Маркл бргу пронашла нова пријателка и тоа во успешната адвокатка за човекови права и сопруга на холивудската ѕвезда, Амал Клуни.Тие две скоро веднаш кликнале“,а новопечената војвотка во убавата адвокатка пронашла своја нова личност од доверба. „Меган и Амал се знат веќе некое време …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл и принцот Хари, поради строго правило, мораат да вратат подароци вредни 10. милиони долари

Принцот Хари и Меган Маркл се принудени да ги вратат свадбените подароци, чија вкупна вредност се проценува на повеќе од 10. милиони долари.Причината е едноставна и поврзана со строгиот кралски протокол.Имено, кралската палата не сака лици и компании да ги користат новопечените младенци, војводата и војвотката од Сасекс за сопствена …

Повеќе »

(ФОТО) Папараците ја опседнуваат мајка и на Меган:„Далеку е од раскош“

Се вратила на стариот живот!Иако некои британски медиуми пишувале дека ќе остане во Велика Британија и ќе и помогне на Меган да се прилагоди на брачниот живот, Дориа Побрзала дома во Лос Ангелес… „Мојата мајка е внимателна и грижлива, а отсекогаш имала слободен дух. Има дредлокси и пирсинг во носот. …

Повеќе »

(ФОТО) Меден месец: Меган и Хари одат во Канадскиот национален парк!

„Тоа е дел од светот во кој Хари чувствува дека може да биде без никаква помпа. Многу го сака африканскиот континент“, вели стручњак за кралското семејство. Тој тврди дека сопружниците ќе отпатуваат во некоја од африканските земји… Војводата и војвотката од Сасекс, Меган Маркл (36) и принцот Хари (33) на …

Повеќе »

(ФОТО) Автомобилот со кој Меган Маркл пристигнала на венчавката крие трагична приказна…

Луксузниот „Ролс Ројс“ со кој Меган Маркл пристигнала во дворецот Виндзор крие приказна која овие денови се појавила во јавност. Имено, со истиот автомобил пред 46.години се возела вдовицата на Едвард VIII., Волис Симпсон, на денот на неговиот погреб. Но, целата приказна е интересна од причина што Едвард VIII.,абдицирал од …

Повеќе »

(ФОТО) Зошто Меган Маркл мора да се поклони пред Кејт Мидлтон?

И’ Кејт Мидлтон и Меган Маркл кога се мажеле за своите принцеви добиле титули на војвотки. Иако и двете имаат по 36. години и се еднакви по титулите, од Меган сеуште се очекува да се поклони пред Кејт. На поклонување со спуштање глава и свиткување на колената Меган веќе се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Зошто две бивши девојки биле на неговата венчавка:Причината е потполно неверојатна!

Овие две млади дами привлекле доста внимание на венчавката на годината… Минатиот викенд го одбележа кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл. И’ додека сите и понатаму говорат за младенците, нивната листа на гости секако привлекла доста внимание. Имало холивудски ѕвезди како Џорџ Клуни кој дошол со сопругата Амал, …

Повеќе »