Tag Archives: меган маркл

(ФОТО) Твитер „зуи“ за поклонувањето на Меган Маркл пред ковчегот на кралицата

КРАЛСКОТО семејство вчера го придружуваше ковчегот на кралицата Елизабета до Вестминстер. Синовите, ќерката и внуците на кралицата го придружуваа ковчегот пеш во поворка од Бакингемската палата до Вестминстер, а на влезот им се придружија Камила, Кејт и Меган. Виндзорите заедно застанаа пред ковчегот на кратка молитва, а потоа околу ковчегот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хари и Меган снимени додека се возеле кон палатата за да го одбележат пристигнувањето на ковчегот на кралицата

МЕГАН МАРКЛ и принцот Хари вчера му се придружија на кралското семејство во Бакингемската палата за да го пречекаат ковчегот на покојната кралица Елизабета. Војвотката и војводата од Сасекс биле фотографирани при нивното пристигнување како седат на задното седиште во автомобил. Освен нив се собрале и кралот Чарлс III. и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВИЛИЈАМ ЗА 10 СЕКУНДИ ПОКАЖАЛ ШТО МИСЛИ ЗА МЕГАН, А КАМЕРАТА СЕ’ СНИМИЛА: Потегот на принцот избил вои прв план а коментарите се редат!

Иако голем дел од јавноста е многу среќен поради помирувањето на принцовите Вилијам и Хари што се случи пред неколку дена во Виндзор, сепак дел од нив не се навикнати на целата ситуација, која штотуку стана уште „почудна“. Имено, на јавниот поздрав принцовите се појавија со сопругите Кејт Мидлтон и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Прегратка за која сите зборуваат: Снимката на Меган и тинејџерка е ХИТ на интернет

На социјалните мрежи вирално стана видео на кое Меган Маркл се прегрнува со една од нејзините обожавателки во Велика Британија. Имено, војвотката од Сасекс пристигна во Британија со принцот Хари по смртта на кралицата Елизабета Втора. Една 14-годишна обожавателкаго сподели видеото со Меган на TikTok и брзо стана вирално. „Хари …

Повеќе »

Повторно обединување: Вилијам, Кејт, Хари и Меган по долго време заедно во јавност

ПРИНЦИТЕ Вилијам и Хари со сопругите Кејт Мидлтон и Меган Маркл вчера заедно дошле пред замокот Виндзор и дошле да примат изрази на сочувство.По излегувањето од замокот, насобраните со едноминутно молчење ја изразиле својата почит кон кралицата, а потоа ги поздравиле со аплауз.             View …

Повеќе »

(ФОТО) Е ОВА Е СТИЛ! MEГАН МАРКЛ ГИ ПРОШЕТАЛА НАЈМОДЕРНИТЕ ПАНТАЛОНИ НА ГОДИНАТА: Ги кријат сите недостатоци, ги издолжуваат нозете до БЕСВЕСТ!

Меган Маркл во последните два дена се претстави во две беспрекорни модни изданија. Прво во црвено на Самитот на млади лидери во Манчестер, а потоа денеска на „Игри на непобедливите“ во Дизелдорф. View this post on Instagram A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex) Меган Маркл на традиционалниот спортски …

Повеќе »

(ФОТО) ДРАМАТА НЕ ПРЕСТАНУВА – МЕГАН МАРКЛ И ПРИНЦОТ ХАРИ СЕГА ЈА ПРЕМИНАА СЕКОЈА ГРАНИЦА: На Чарлс му здодеало, па отишол КАЈ АДВОКАТ! Подготвува ТУЖБА за снаата и синот?!

За две години откако Хари и Меган, војводата и војвотката од Сасекс, се преселија од Велика Британија во САД, мотото на кралицата Елизабета Втора, бабата на Хари – „Никогаш не се жали, никогаш не објаснувај“ – многупати се покажа контрапродуктивно. Затоа што Хари и неговата сопруга Меган не престануваат да …

Повеќе »

(ФОТО) ГИ МИЈАТ РАЦЕТЕ ОД КРУНАТА – АНТИКРАЛСКА СВАДБА: Меган и Хари повторно ќе кажат ДА „на церемонијата на будење“, ПОГОДЕТЕ КОЈ НЕМА ДА БИДЕ НА ЛИСТАТА НА ГОСТИ?!

Откако ја прославија четвртата годишнина од бракот во мај, Меган Маркл и принцот Хари се подготвуваат повторно да кажат „ДА“, но овој пат тоа ќе биде во САД. И покрај успехот на нивната прва венчавка – настан од 32. милиони фунти што го гледаа 1,9 милијарди луѓе – Меган нема …

Повеќе »

(ФОТО) СИ ТЕРААТ ПО СВОЕ – Меган и Хари повторно пристигнуваат во Велика Британија

Британскиот војвода и војвотката од Сасекс следниот месец ќе го посетат Обединетото Кралство за да учествуваат во добротворни настани. Хари и Меган ќе ја посетат и Германија како дел од патувањето каде што ќе поддржат „неколку важни добротворни настани“, рекол нивниот портпарол. Двојката ќе го посети Манчестер за да присуствува …

Повеќе »